Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

W czasach pandemii koronawirusa nie można organizować tego typu przeglądów stacjonarnie… Z satysfakcją informujemy, że CKiW w Andrychowie poradziło sobie z tym ograniczeniem! Jury, powołane przez Organizatora, zakwalifikowało do Przeglądu pięć zgłoszonych zespołów muzycznych: Awakeness, Hamartia, Punktera, SoulTaker oraz WisdomTrip.

 

 

Poznajcie laureatów Przeglądu:

10 czerwca 2020 r. Jury – w składzie: Jerzy Górka (przewodniczący), Michał Guzdek oraz Jarosław Szklarczyk – dokonało przesłuchania nadesłanych przez uczestników Przeglądu utworów muzycznych, a następnie dokonało wyboru trzech równorzędnych laureatów Przeglądu:Awakeness, SoulTaker, WisdomTrip.

Gratulujemy! Mamy nadzieję, że już niedługo zaprosimy Państwa na koncert zwycięskich zespołów do MDK w Andrychowie.

Jury szczególnie podkreśliło różnorodność gatunkową oraz wysoki poziom artystyczny wszystkich uczestników Przeglądu.

Celami Przeglądu były: aktywizacja muzyczna młodzieży i dorosłych, popularyzacja muzyki rockowej w środowisku lokalnym, stworzenie możliwości prezentacji autorskiej twórczości muzycznej lokalnych zespołów rockowych (m. in.: na stronie internetowej Organizatora Konkursu www.archiwum.kultura.andrychow.eu oraz na antenie Radia Andrychów – Patrona medialnego Konkursu).

O laureatach:

 

Awakeness

/p>

Obecny kształt zespołu uformował się 25 stycznia 2019 r. Początkowa stylistyka zespołu czerpała dużo inspiracji z gatunków melodic death metalu oraz metalcoru. Bezpośrednie teksty wokalisty Artura, które poruszają tematy egzystencjalne, w połączeniu z potężna dawką agresywnych riffów i nostalgicznych melodii tworzą mieszankę, którą zapamiętuje się na długo.

14 czerwca 2019 r. ukazała się debiutancka Ep-ka zespołu – „Spherical Prison” zawierająca pięć utworów. Niedługo potem pojawił się singiel zatytułowany „Inhibition”, który był kamieniem milowym w procesie kształtowania się stylistyki zespołu.

Awakeness może się pochwalić wieloma koncertami, m. in. u boku zagranicznego zespołu Godless, czy też Bloodisle. Brali również udział w przeglądach kapel w Cieszynie „Pojedynek Rocka” oraz w kolejnej edycji eliminacji festiwalu Pol'and'Rock i Bloodstock Metal2themasses.

Zespół aktualnie pracuje nad nowym, przemyślanym, porzucającym pierwotne założenia stylistyczne, a przede wszystkim znacznie cięższym materiałem, który przy pomyślnych wiatrach ukaże się już w tym roku.

Skład zespołu:

Kuba Smaza – gitara

Paweł Olma – gitara

Artur Mrowiec – wokal

Kuba Knapczyk – bas

Igor Godlewski – perkusja

źródło: Awakeness

 

WisdomTrip

Nazwa powstała na skutek zderzenia się, nieistniejących już, bielskich zespołów – Wisdom oraz Psyklon Trip, z których wywodzą się basista Grzesiek Grychtoł (Wisdom), gitarzysta i wokalista Kuba Zuber (Wisdom) oraz perkusista Bartek Wyrwicz (Psyklon Trip). Jednakże, długo po rozpadzie dawnego Wisdom, to spotkanie Kuby z Bartkiem – szukającym wówczas gitarzysty do jazzrockowego składu Psyklon Trip – zaowocowało nową iskrą życia. Po kilku miesiącach prób i odejściu pierwszego basisty, w czerwcu 2015 r., duet zaprosił do współpracy Grześka Grychtoła i podjęto decyzję o działalności pod szyldem fuzji dawnych nazw rodzimych zespołów trojga kolegów.

W 2016 r. WisdomTrip zajął pierwsze miejsce w V edycji Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego. Wygraną w przeglądzie sumę zespół przeznaczył na nagranie debiutanckiego albumu „Era Kamienia” (2017 r.), który w recenzji czasopisma muzycznego Lizard został wysoko oceniony.

W listopadzie 2017 r. miejsce Bartka Wyrwicza zajął młody, utalentowany perkusista, producent oraz kompozytor z Katowic – Milan Rabij. W drodze, nagrywany już z nowym muzykiem, drugi album „Nakręcany Człowiek”.

Trio złożone z doświadczonych muzyków dla których improwizacja oparta na nietuzinkowych, swawolnych rozwiązaniach stanowi definitywny sens istnienia muzyki oraz roli jaką ma ona do spełnienia. Wyostrzona wrażliwość i podobne poczucie estetyki musiały finalnie związać tych trzech facetów, do bólu znudzonych błądzeniem w przeróżnych składach, powielających utarte ślady setek tysięcy zespołów.

Skład zespołu:

Milan Rabij – perkusja

Grzegorz Grychtoł – bas

Kuba Zuber – gitary, wokal

źródło: WisdomTrip

 

SoulTaker

Historia zawiązania grupy sięga 2006 r. Plan był prosty: stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście, najbliższej okolicy, a potem na scenach całego świata. Udało się… w połowie. W 2008 r. działalność została zawieszona, co zapoczątkowało szereg zmian, zarówno personalnych, jak i w samym podejściu do grania.

Niespełnione marzenie o koncertowaniu na scenach całego świata, poskutkowało powrotem w 2011 r. W czteroosobowym składzie zespół przedstawił nowy materiał, zagrał serię koncertów, wygrywając również kilka lokalnych przeglądów, co zaowocowało wydaniem w 2012 r. płyty demo, a trzy lata późnej płyty EP 2015. W tym samym roku zespół przeszedł kolejne zmiany personalne jak i brzmieniowe, przez co wyklarował się trwały i pewny skład, który gra do dziś. W 2019 r. zespół wydał album „Seven”.

Tak – w dużym skrócie – mogłaby wyglądać nasza notatka na Wikipedii.

W praktyce natomiast, traktujemy granie, koncertowanie i tworzenie, jako pewien sposób na życie. Nie da się porównać do niczego emocji i energii, jaką dostajemy od fanów na koncertach, co również sami staramy się oddać z nawiązką. To z kolei przekłada się na to, że (cytując branżę pornograficzną) każdy z nas wkłada w to całego siebie.

Mieliśmy przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami, jak: Luxtorpeda, Nocny Kochanek, WolfSpider, TSA oraz wieloma innymi.

Obecny skład zespołu:

Piotr Biel – gitara, wokal

Robert Lenart – bass, wokal

Rafał Pękala – perkusja, wokal

Osiągnięcia:

• Pierwsze miejsce w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2018)

• Nagroda dla najlepszego wokalisty i instrumentalisty, dla Piotrka i Roberta, w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2017)

• Nagroda w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim – support dla zespołu Luxtorepda (2017)

• Trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia dla najlepszego basisty i perkusisty, dla Roberta i Rafała, w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2016)

• Wyróżnienie na festiwalu „Ale Twórcy!” w Kalwarii Zebrzydowskiej (2014)

• Drugie miejsce w przeglądzie Konfrontacje Muzyczne w Andrychowie (2013)

• Pierwsze miejsce w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim (2012)

źródło: SoulTaker, www.soultaker.pl

 

O Jury:

Jerzy Górka (przewodniczący) – muzyk, lider zespołu JERZY GÓRKA ARTKIESTRA, wieloletni szef Klubu Jazzowego „Pod Basztą” w Andrychowie, koordynator ds. upowszechniania teatru i muzyki w CKiW w Andrychowie, instruktor indywidualnych zajęć nauki gry na perkusji w placówkach CKiW w Andrychowie.

Michał Guzdek – muzyk, student edukacji muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, instruktor indywidualnych zajęć nauki gry na gitarze i pianinie w placówkach CKiW w Andrychowie, popularyzator muzyki gitarowej.

Jarosław Szklarczyk – muzyk, lider zespołu MAX CORNER CREW, instruktor indywidualnych zajęć nauki gry na gitarze i pianinie w placówkach CKiW w Andrychowie.