Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Ani się człowiek nie zdążył obejrzeć, a tu już kolejna Bajkolandia za nami! Czy wiecie, która to już taka impreza w naszym mieście? Policzyć bardzo łatwo :D Pierwsza odbyła się bowiem w 2011 roku. Tak, tak! 9 olbrzymich, miejskich imprez rekreacyjnych dla dzieci za nami! Za rok Centrum Kultury i Wypoczynku organizowało będzie jubileuszową – X Bajkolandię!
 
Przez te lata (początkowo na dwudniowych, a następnie jednodniowych imprezach) bawiło się mnóstwo najmłodszych mieszkańców grodu nad Wieprzówką, którzy wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami przybywali, by świętować Dzień Dziecka.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych bardzo trudno jest zdać relację z tego rodzaju imprezy! Wystarczy tylko powiedzieć, że sponsorów głównych, sponsorów, sponsorów wspierających oraz innych darczyńców było podczas tegorocznej Bajkolandii aż 32! Oprócz środków finansowych sponsorzy wsparli również aktywnie organizatorów i współorganizatorów Bajkolandii. Jeśli dodamy do tego ponad czterdziestu partnerów imprezy – łatwo sobie wyobrazić jak potężnym przedsięwzięciem organizacyjnym było to piękne i pełne radości święto!
 
Jak myślicie – co jest potrzebne do realizacji idealnej zabawy miejskiej? Pierwsze co nasuwa się na myśl to pogoda! Tak – to prawda, ale bez olbrzymiego zaangażowania i mrówczej pracy wielu ludzi tego rodzaju miejskiej, olbrzymiej imprezy nie da się zorganizować z udziałem niewielkich (jak na tę ilość ludzi biorących w niej udział) środków finansowych.
 
Tym razem pogoda była wprost IDEALNA! Jeśli dodamy do tego ogromne zaangażowanie wspomnianych wcześniej – organizatorów, sponsorów i partnerów imprezy – tegoroczna Bajkolandia po prostu nie mogła się nie udać!
 
W zaciszu drzew pięknego o tej porze roku Parku Miejskiego, na dwóch scenach rozmieszczonych po obu stronach Pałacu Bobrowskich i w jego bezpośredniej bliskości, oraz na alejkach wokół stawu działo się naprawdę wiele!
 
W 27 sektorach zorganizowano: zabawy twórcze (Niepubliczne Przedszkole MAŁY BYSTRZAK w Andrychowie), zabawy ruchowe (Fundacja PROMYCZEK), rękodzieło (Wiejski Dom Kultury w Nidku), sektor ceramiczny (CKiW w Andrychowie), rękodzieło, zabawki drewniane, zabawy twórcze (SP nr 4 w Andrychowie), edukację poprzez zabawę, malowanie twarzy, itp. (Firma PM Logistyka), edukację ekologiczną poprzez zabawę (Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie). Były również zabawy sportowe prowadzone przez: Akademię Mistrzów Cracovia Andrychów, Akademię Piłkarską PROGRESS Andrychów, KS BESKID i Football Academy Beskid Andrychów. Ponadto kajaki, dmuchane struktury – ścianka wspinaczkowa oraz zamek – i animacje harcerskie (Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Andrychów). ZHP Hufiec Andrychów zorganizował również grę miejską („Dzień harcerski - czas ich poznać”, w której jedną z nagród był karnet dla 2 osób do ENERGYLANDII), której zwycięzcami zostali: Franio (I), Stachowicze (II) oraz Tata i Olo (III), Straż Miejska wraz z Komisariatem Policji w Andrychowie zorganizowały tor rowerowy oraz możliwość obejrzenia samochodów, którymi dysponuje Policja. Nie zabrakło również samochodu Straży Pożarnej! SP9KUP Andrychowski Klub Łączności DELTA prowadził nasłuchy i zdradzał tajemnice łączności jakże różnej od tej z social media :) a zabawy integracyjne dla dzieci prowadziły Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie i Stowarzyszenie „Otwórzmy drzwi na świat”.
 
Te dzieci, które dobrze czuły się w kuchennych klimatach uczestniczyły w konkursie I Mini Master Szef (organizowanym przez TWÓJ KUCHARZ – TWÓJ TRENER oraz CKiW w Andrychowie) – najlepsi okazali się: Filip Fajfer – I MMS, Julian Frączek – II MMS oraz Weronika Zientak – III MMS. Jeśli dodamy do tego kolejne atrakcje takie jak – działania twórcze (Stowarzyszenie Grupa Twórców MY), szachy plenerowe – Rodzinny Turniej Szachowy (Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie), bańki mydlane, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, napoje typu slash, popcorn, itp. (Firma PROBLIND – producent rolet materiałowych), zwiedzanie Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej oraz liczne stoiska handlowe wyłania nam się prawie cały obraz imprezy. No właśnie - prawie! Trzeba do tego przecież dodać niezliczoną ilość występów na obu scenach w Parku Miejskim!
 
Mimo dużej konkurencji ze strony okolicznych centrów turystycznych – wyjątkowa liczba dzieci wraz z rodzicami i opiekunami przybyła na tegoroczną IX Bajkolandię.
Przy wymarzonej pogodzie kilkuset uzdolnionych mieszkańców naszej Gminy, oraz zaproszeni goście prezentowali przed publicznością swoje umiejętności muzyczne, taneczne, aktorskie i sportowe (pokazy karate!)! Ależ to była niedziela! Jesteśmy pewni, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Gminy Andrychów.
 
Szczególny koncert zaprezentowali andrychowscy harcerze – współorganizator wydarzenia! Park Miejski wypełniły słowa pieśni harcerskich, które od wielu lat towarzyszyły kolejnym pokoleniom ludzi w szarych, zielonych i granatowych mundurach podczas obozów i zgrupowań! W tym przypadku gołym okiem było widać, kto z publiczności był harcerzem! Kto był – ten śpiewał!
 
Impreza trwała prawie 7 godzin od momentu przemarszu barwnego korowodu (prowadzonego przez muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL) spod I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie do Parku Miejskiego.
 
Koncert zespołu „Nie ma sprawy”, uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta Małej Pani Burmistrz Darii Smazie, uczennica kl. V a z Publicznej Szkoły Podstawowej z Brzezinki Dolnej  i jej zastępczyniom – wiceburmistrzyniom Natalii Mieszczak z SP 4 oraz Dominice Magierze z Publicznej Szkoły Podstawowej z Brzezince Dolnej przez Burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka i występ Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL w Andrychowie rozpoczęły część artystyczną imprezy.
 
Na scenach wystąpiły dzieci oraz młodzież reprezentujący: WDK w Targanicach, WDK w Inwałdzie, WDK w Zagórniku, WDK w Sułkowicach-Łęgu, Świetlicę CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie, Świetlicę CKiW w Rzykach, Przedszkole nr 5 w Andrychowie, Przedszkole nr 1 w Andrychowie, Niepubliczne Przedszkole MAŁY BYSTRZAK w Andrychowie, ZSS w Targanicach, ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, PSP – SPSK w Brzezince, Szkołę Podstawową nr 4 w Andrychowie, Ognisko Muzyczne METRUM w Andrychowie, Rewię Dziecięco-Młodzieżową DINO w Andrychowie, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW, Zespół Pieśni i Tańca MAŁE KĘTY, Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Andrychów.
Nie zabrakło zabaw ruchowo tanecznych prowadzonych przez instruktorów: Zumba – GRUPA ART GO Rafał Harat, Klub Fitness „iFitt”, Małopolski Klub Oyama Karate w Andrychowie oraz „Klub Pana Gąsiora”
 
W trakcie imprezy nie zabrakło również gratisów, słodyczy, soków, wody i kart wstępu – ufundowanych od sponsorów dla najmłodszych uczestników imprezy. Co ważne – wszelkie atrakcje na stoiskach przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy były bezpłatne!
 
Finałem Bajkolandii był koncert zespołu disco-dance MUSLE, podczas którego podjęto się bicia rekordu w ilości osób wykonujących światowej sławy przebój dla dzieci „Baby Shark”! Ponadto w tym dniu odbył się dzień otwarty RADIA ANDRYCHÓW.
 
Taka była ostatnia, jednocyfrowa Bajkolandia! Za rok zapraszamy na kolejną, jubileuszową, 10 edycję tej niezwykłej imprezy!
 
PS. Pewnie zastanawiacie się do czego służyły papierowe torebki, których mnóstwo tego dnia rozdano podczas imprezy! Jak przystało na Dzień Dziecka, każdy występujący na scenie młody artysta otrzymał od sponsorów i organizatorów prezent niespodziankę!
 
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy! Poniżej czeka na Was prawie 300 fotografii!

 
Organizatorzy imprezy - Dyrektor i zespół Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie dziękują wszystkim współorganizatorom, sponsorom, partnerom i patronom medialnym za pomoc w organizacji tej wspaniałej, miejskiej imprezy rekreacyjnej!
 
Poniżej jeszcze raz zapraszamy do zapoznania się z nazwami i logotypami tych firm, instytucji i stowarzyszeń, bez których tegoroczna, IX Bajkolandia nie mogłaby się odbyć w takiej formie, w jakiej udało się ją zorganizować! Jesteście WIELCY!
 

 

Organizator:

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

 

 

Współorganizatorzy:


Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Adrychów

Fundacja PROMYCZEK – Centrum Wspierania Rozwoju Małego Dziecka

 

 

IMPREZA REALIZOWANA PRZY WSPARCIU POWIATU WADOWICKIEGO

 

Patronat Honorowy

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

GŁÓWNI SPONSORZY BAJKOLANDII:

SPONSORZY BAJKOLANDII:

 

 

PM LOGISTYKA ŁUCZAK-KUDZIA S.J.
PROBLIND Augustyniakowie SP. Jawna – „PROBLIND – Producent rolet materiałowych”
MASPEX Wadowice
KOCIERZ Hotel&SPA
PARK MINIATUR I WAROWNIA ŚREDNIOWIECZNA w Inwałdzie
TECHPLAST Sp. z o.o.
Całodobowa Stacja Paliw – Inż. Wit Ziółkowski
Park Dinozaurów i Rozrywki DINOLANDIA oraz Ogród Jana Pawła II

 

 

SPONSORZY WSPIERAJĄCY:

Androimpex Sp. z o.o.


„SONNIGER Polska Sp. z o. o. Sp. k. – SONNIGER europejski dostawca nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń do ogrzewania przemysłowego”
Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN
Androimpex Sp. z o.o.
Mini Zoo AgroKucyk w Inwałdzie
TWÓJ KUCHARZ TWÓJ TRENER
Restauracja & Pizzeria SŁONECZNA w Roczynach
Head Chef
ENERGYLANDIA – rodzinny park rozrywki w Zatorze
Sumera Motor Sp. z o.o. Sp. k.
ASR AUTO SERWIS RUSINEK
Nest Bank | Placówka Partnerska w Andrychowie
LoboGraf Bogumiła, Jacek Pawlak
BADAN – Technika grzewcza i instalacyjna
TECH STEROWNIKI Sp. z o.o. Sp. k. – TECH STEROWNIKI polski producent sterowania ogrzewaniem
Hurtownia Tkanin ZOSIA Kryska Zofia – Andrychów, ul. Krakowska
Klub Fitness iFitt
EuroWafel - Producent wafli zbożowych

 

Partnerzy:

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie
Stowarzyszenie „Otwórzmy drzwi na świat”
Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie
Akademia Piłkarska PROGRESS Andrychów
Akademia Mistrzów Cracovia Andrychów
KS BESKID Andrychów
Football Academy Beskid Andrychów
Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej
Towarzystwo Miłośników Andrychowa
Stowarzyszenie Grupa Twórców MY
Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu DINO z Andrychowa
Grupa ART GO Rafał Harat
Andrychowski Klub Łączności DELTA
Ognisko Muzyczne METRUM w Andrychowie
„Klub Pana Gąsioru”
MUSLE – zespół muzyczny
NIE MA SPRAWY – zespół muzyczny
Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL w Andrychowie
Zespół Pieśni i Tańca MAŁE KĘTY
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
Przedszkole nr 5 w Andrychowie
Przedszkole nr 1 w Andrychowie
Niepubliczne Przedszkole MAŁY BYSTRZAK w Andrychowie
SP nr 4 w Andrychowie
SP nr 2 w Andrychowie
PSP SPSK w Brzezince
ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
ZSS w Targanicach
OYAMA Małopolski Klub Karate
Wiejski Dom Kultury w Nidku
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Andrychowie
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Andrychowie
Komisariat Policji w Andrychowie
JRG PSP w Andrychowie
MUT JAN II Maciej Nadajczyk
NC+ Andrychów
Radio Andrychów
Straż Miejska w Andrychowie
Fundacja WIIR
ALFA SZKŁO w Choczni
Maltańska Służba Medyczna

 

 

Patroni Medialni

Nowiny Andrychowskie

Radio Andrychów

MamNewsa

Małopolska Kronika Beskidzka

Powiatlive.pl

Miesięcznik Wiadomości Powiatowe

Wadowice24.pl