logoMiejski Dom Kultury
w Andrychowie

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

 

 

Projekt artystycznych inspiracji
"Fotowarsztaty Kreatywnej wyobraźni"

W specjalnie przygotowanej scenografii pojawią się modelki w sukni balowej i letniej sukience. Obie modelki razem z kwiaciarniami z Gminy Andrychów - Kwiaciarnią Konwalia z ulicy Rynek w Andrychowie oraz kwiaciarnią z centrum Inwałdu przygotują wspaniałe kreacje!

Zapraszamy!

Facebookowa strona informacyjna - kliknij

Zapraszamy Was do udziału w nowym, wspólnym projekcie realizowanym przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie,  Akademię Mody i Urody przy Technikum Fryzjerskim w Wadowicach oraz tych wszystkich, dla których liczy się fotografia i pasja zatrzymywania w kadrze pięknych i ważnych chwil - obrazów wyobraźni i kadrów rzeczywistości.

To nie będą typowe "warsztaty fotograficzne". Chcemy je stworzyć wspólnie z Wami - grupą pasjonatów, którzy będą chcieli inspirować się nawzajem, tworzyć nowe, ciekawe projekty, rozmawiać, zaprzyjaźnić się, dzielić się swoim doświadczeniem i wrażliwością.

Na comiesięcznych spotkaniach wspólnie decydować będziemy o tematyce kolejnych warsztatów, a raczej o realizacji nowych wspólnych projektów, bo właśnie na nich oparta będzie idea Fotowarsztatów Kreatywnej Wyobraźni.

Wymyślimy projekt i postaramy się zrealizować go w odpowiedniej scenografii.

Światło, dym, powietrze, ruch, scenografia, wizaż, niebanalne stroje i charakteryzacja - to wszystko postaramy się uchwycić w naszych fotografiach. Nie bez znaczenia, a właściwie to – podstawą projektów będzie udział instruktorów i pedagogów oraz uczennic - modelek Akademii Mody i Urody przy Technikum Fryzjerskim w Wadowicach, które towarzyszyć będą w realizacji naszych wizji.

To właśnie one oraz instruktorzy zawodu - będą współtworzyć kształt naszych warsztatów. Ciekawe makijaże, niezwykłe fryzury, moda, stylizacja - dzięki wspólnemu projektowi będziemy mieli dostęp do modelek, o których "zwykli" pasjonaci fotografii mogą tylko pomarzyć! One będą rozwijały swój talent, umiejętności modelingu, oraz zdolności kreacji mody, a My postaramy się go uwiecznić!

Dla kogo będą Fotowarsztaty Kreatywnej wyobraźni?

Nie będzie ograniczeń wieku, ani też umiejętności. Warsztaty przeznaczone będą zarówno dla amatorów jak i dla tych, którzy przygodę z fotografią rozpoczęli dawno temu. Postaramy się z całych sił aby pojęcia strobingu, kreatywnego oświetlenia i niezwykłych, niebanalnych kompozycji obrazu stały się dla Was prawą ręką fotograficznych umiejętności. Postaramy się również aby Wasza torba ze sprzętem foto wypełniła się różnymi dziwnymi elementami :) takimi jak folia malarska do zasłaniania mebli, aparat do wytwarzania baniek mydlanych, a nawet - puder, zasypka dla niemowląt!

Jeżeli zaraziliście się takim właśnie pozytywnym bakcylem, rozpoczynacie przygodę z fotografią, oglądacie fotografie artystyczne - widząc na nich piękno, ulotność chwili i zatrzymany czas, a nie macie sposobności by zrealizować swoje projekty - zapraszamy na wspólne rozwijanie wyobraźni!

Prowadzącym Fotowarsztaty Kreatywnej Wyobraźni będzie Jarosław Skupień, fotoreporter, pasjonat fotografii, który od wielu lat współpracuje z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie tworząc fotoreportaże z imprez kulturalnych w Gminie  Andrychów, osobą nadzorującą z ramienia CKiW jest Bogusław Komendera - pracownik MDK w Andrychowie.

Swoją pomoc, bez której Warsztaty nie mogłyby się odbyć zaoferowała również Zofia Wanat – Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie oraz Zespołu Szkół w Wadowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

 

Koszt udziału w zajęciach to

10 zł. dla młodzieży uczącej się (legitymacja szkolna, studencka)

oraz 20 zł. dla pozostałych uczestników.

Ilość uczestników w Warsztatach ograniczona będzie do 20 osób

 

Zapraszamy serdecznie!


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (C) 2010