logoCentrum Kultury i Wypoczynku
w Andrychowie

Program Kina "Beskid"

 

Kino Beskid,

34-120 Andrychów,

ul Krakowska 132

,

kino@kultura.andrychow.eu

 

 

 

 

 

ZAKOCHANI W RZYMIE

KOMEDIA ROMANTYCZNA prod. Hiszpania, USA; reż. Woody Allen; wyst. Woody Allen,  Alec Baldwi, Roberto Benigni; czas: 112 min; od 15 lat.

            Komedia "Zakochani w Rzymie", poświęcona jest Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą komediową obsadą tego roku. Poza najgorętszymi, młodymi gwiazdami Hollywood - nominowanymi do Oscara Ellen Page i Jessem Eisenbergiem,  Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii – swoją muzę z "Vicky Cristina Barcelona" Penelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego, a także trzykrotnie nominowanego do Złotego Globu i raz do Oscara Aleca Baldwina , powracającą po dłuższej przerwie na jego plan Judy Davis, a także… po raz pierwszy od sześciu lat  samego siebie!

24 listopad, godz. 19.00
25 listopad, godz. 19.00                   

Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

 

 

GORYL ŚNIEŻEK W BARCELONIE

FAMILIJNY; prod. Hiszpania; reż. Andrés G. Schaer; wyst. Claudia Abate, Pere Ponce, Joan Sullà ; czas: 89 min.

            Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekoształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały gorylek postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela - wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołają w metropolii prawdziwe białe szaleństwo!

1 grudnia, godz. 16.00
2 grudnia, godz. 16.00                    

Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

 

 

 

BITWA POD WIEDNIEM

DRAMAT HISTORYCZNY; prod. Polska, Włochy; reż. Renzo Martinelli; wyst. F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Alicja Bachleda-Curuś; czas: 96 min; od 12 lat.

            Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

8 grudnia, godz. 19.00
9 grudnia, godz. 19.00                    

Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

 

 

 

YUMA

SENSACJA; prod. Polska; reż. Piotr Mularuk ; wyst. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot ; czas: 113 min; od 15 lat.

            Historia wzlotu i upadku Zygi - polskiego dwudziestokilkulatka z pogranicza polsko-niemieckiego, który po upadku komunizmu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, lecz w czasach gwałtownych przemian i narastającej moralnej anarchii, kompletnie niechcący stał się zwykłym gangsterem i doprowadził do eskalacji przestępczości.

15 grudnia, godz. 16.00
16 grudnia, godz. 19.00                  

Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

UWAGA - seans 15 grudnia przeniesiony na wcześniejszą porę.
Rozpoczęcie - godz. 16.00

 

 

 

JESTEŚ BOGIEM

BIOGRAFICZNY; prod. Polska; reż. Leszek Dawid; wyst. Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt ; czas: 110 min; od 15 lat.

            "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika, Sebastiana Salberta - Rahima  i Wojciecha Alszera - Fokusa  rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", mini album "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

22 grudnia, godz. 19.00
23 grudnia, godz. 19.00                  

Bilety: 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

 

 

Kino „Beskid” zlokalizowane jest w budynku przy ulicy Krakowskiej 132 w Andrychowie.

Bilety na seans kinowy mogą państwo nabyć w kasie kina, otwartej zawsze na pół godziny przed każdym seansem.

 

 

„ KinoSzkoła” - projekt edukacji medialnej, adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich Nauczycieli i Wychowawców.
„ Filmowe drogowskazy” – nadrzędny cel programu – wykorzystanie filmu i nowych mediów w edukacji „ku wartościom”. 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formę edukacji, wykorzystującą film  i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne.

W roku szkolnym 2012/2013 zajęcia odbywać się będą w ponad dwudziestu miastach województw: śląskiego łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i zachodnio-pomorskiego.

„ KinoSzkoła” jest programem tworzonym przez parę pasjonatów – filmoznawców, którzy od lat zawodowo i naukowo zajmują się edukacją audiowizualną uczniów.

Nadrzędnym celem zajęć w ramach programu „KinoSzkoła” jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpracę polecamy szczególnie Wychowawcom i Pedagogom szkolnym.

Uczestnictwo w projekcie wzbogaci szkolne programy profilaktyczno - wychowawcze.

Łączę wyrazy szacunku

Joanna Zabłocka-Skorek,
Autorka i Kierownik Projektu „KinoSzkoła”

 

KinoSzkoła – terminarz spotkań

11.12.2012

8.15

Nietykalni

Gimnazjum nr 1

 

10.45

Nietykalni

Gimnazjum nr 1

 

13.00

Nietykalni

Gimnazjum nr 2

14.12.2012

8.00

Nietykalni

Liceum Ogólnokształcące

 

10.30

Nietykalni

Liceum Ogólnokształcące

17.12.2012

8.15

Lęk wysokości

Zespół Szkół nr 1

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (C) 2010