logoCentrum Kultury i Wypoczynku
w Andrychowie

 

 

Program DKF "Ftorek"

 

Kino Beskid, 34-120 Andrychów, ul Krakowska 132
Telefon : 664 689 184
kino@kultura.andrychow.eu

Od 22 października 2009 roku rozpoczął swoją działalność DKF "Ftorek" w Andrychowie.

Dyskusyjny klub filmowy to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

UWAGA :

Od wrześnie 2010 r. DKF "Ftorek" odbywa się w każdy piątek o godzinie 18.00.

 

DKF działa pod patronatem honorowym Jana Peszka.

 

 

 

 

 

ALMANYA

KOMEDIODRAMAT  produkcja Niemcy reżyseria   Yasemin Şamdereli scenariusz Yasemin Şamdereli, Nesrin Samdereli zdjęcia The Chau Ngo czas trwania: 97 min.

Kim jestem? - pyta sześcioletni turecki emigrant mieszkający w Niemczech, którego do drużyny piłkarskiej nie chcą przyjąć ani Niemcy, ani Turcy. By wytłumaczyć chłopcu tę skomplikowaną sytuację, jego kuzyn postanawia opowiedzieć mu historię jego dziadka, który przybył do Niemiec w latach sześćdziesiątych.
Opowieść o wielopokoleniowym klanie Turków, od dziesięcioleci mieszkających w Niemczech. Rodzina jest duża. Każdy ma inne problemy i czuje przynależność do innej kultury – część członków klanu mówi o sobie „Jestem Turkiem”. Inna „Jestem Niemcem”. Mieszanka zgoła odmiennych społecznie kultur ubarwia film Yasemin Şamdereli, która doskonale wie, jak to jest czuć się obcym wśród swoich.

PIĄTEK 7.12.2012 GODZINA 18.00

 

 

 

LĘK WYSOKOŚCI

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY  produkcja  Polska reżyseria Bartosz Konopka scenariusz Piotr Borkowski, Bartosz Konopka zdjęcia Piotr Niemyjski czas trwania: 71 min.

Film jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, pogrąża się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.

PIĄTEK 14.12.2012 GODZINA 18.00

 

 

 

TAKE THIS WALTZ

KOMEDIODRAMAT  produkcja  Hiszpania reżyseria  Sarah Polley  scenariusz Sarah Polley zdjęcia Luc Montpellier czas trwania: 116 min.

Margot, mężatka z pięcioletnim stażem, odczuwa znużenie w związku, który nie dostarcza jej już nowych, ekscytujących wrażeń. Mąż nie pali się do powiększenia rodziny - jest zajęty przygotowaniem swojej pierwszej książki kucharskiej, poświęconej w całości daniom z drobiu. Mimo wzajemnej miłości, o jakiej małżonkowie zapewniają się w co drugiej scenie, Margot doskwiera nuda. Pewnego dnia poznaje atrakcyjnego Daniela i z miejsca się w nim zakochuje.

PIĄTEK 21.12.2012 GODZINA 18.00

 

 

 

DOKĄD TERAZ?

KOMEDIODRAMAT  produkcja  Francja reżyseria  Nadine Labaki  scenariusz Nadine Labaki, Jihad Hojeily, Rodney El Haddad, Sam Mounier zdjęcia
Christophe Offenstein czas trwania: 110 min.

Najnowszy obraz Nadine Labaki, reżyserki kobiecego przeboju "Karmel" to ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja - kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania…

PIĄTEK 28.12.2012 GODZINA 18.00

 

 Karty wstępu na każdy z seansów - 10 zł. Karnet na cały miesiąc - 30 zł

 

 

Kino „Beskid” zlokalizowane jest w budynku przy ulicy Krakowskiej 132 w Andrychowie.

Bilety na seans DKF mogą państwo nabyć w kasie kina, otwartej zawsze na pół godziny przed każdym seansem.

 

„ KinoSzko ła” - projekt edukacji medialnej, adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich Nauczycieli i Wychowawców.
„ Filmowe drogowskazy” – nadrzędny cel programu – wykorzystanie filmu
i nowych mediów w edukacji „ku wartościom”. 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formę edukacji, wykorzystującą film  i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne.

W roku szkolnym 2012/2013 zajęcia odbywać się będą w ponad dwudziestu miastach województw: śląskiego łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i zachodnio-pomorskiego.

„ KinoSzkoła” jest programem tworzonym przez parę pasjonatów – filmoznawców, którzy od lat zawodowo i naukowo zajmują się edukacją audiowizualną uczniów.

Nadrzędnym celem zajęć w ramach programu „KinoSzkoła” jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpracę polecamy szczególnie Wychowawcom i Pedagogom szkolnym.

Uczestnictwo w projekcie wzbogaci szkolne programy profilaktyczno - wychowawcze.

Łączę wyrazy szacunku

Joanna Zabłocka-Skorek,
Autorka i Kierownik Projektu „KinoSzkoła”

 

KinoSzkoła – terminarz spotkań

11.12.2012

8.15

Nietykalni

Gimnazjum nr 1

 

10.45

Nietykalni

Gimnazjum nr 1

 

13.00

Nietykalni

Gimnazjum nr 2

14.12.2012

8.00

Nietykalni

Liceum Ogólnokształcące

 

10.30

Nietykalni

Liceum Ogólnokształcące

17.12.2012

8.15

Lęk wysokości

Zespół Szkół nr 1

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (C) 2010