Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Głównym celem przeglądu było: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja elementów tradycyjnej kultury, obyczajów, pieśni i języka polskiego, wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Grupy teatralne zaprezentowały niezwykle ciekawe i oryginalne przedstawienia jasełkowe. Były kolędy i pastorałki, przy żłóbku tańczyli pastuszkowie, górale, przybyli Trzej Królowie, ścierało się Niebo z Piekłem. W czasie występów można było obejrzeć wystawę ikon pani Magdaleny Glanowskiej - artystki, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku –Białej oraz magister Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas obrad jury, czas przybyłym gościom umilała Kapela Wujka Jaśka oraz Chór Misericordias Domini z Zagórnika.

Poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości zapienili sponsorzy: państwo Smolcowie i pani Genowefa Pytel, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Jury w składzie: Krystyna Korbut-Płonka, Kinga Piesko oraz Łukasz Chmiel, przyznało następujące nagrody:
I miejsce: grupa teatralna „Szczęśniaki” z ZSS w Rzykach za spektakl pt. „Co pasterze robili?” (nagroda pieniężna w wysokości 250 zł)
Dwa równorzędne II miejsca: grupa teatralna z ZSS w Zagórniku za spektakl „Śląska pastorałka” (nagroda pieniężna w wysokości 150 zł) oraz grupa teatralna „Takie Tam” z WDK w Sułkowicach – Łęgu za „Program Świąteczny” (nagroda pieniężna w wysokości 150 zł).
Nagrody pieniężne ufundowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Jury przyznało również nagrody aktorskie dla: Małgorzaty Kułagi z grupy teatralnej „Takie Tam” z Sułkowic – Łęgu, Jakuba Górala z grupy teatralnej „Takie Tam” z Sułkowic – Łęgu, Karola Młynarczyka z grupy teatralnej „Szczęśniaki” z ZSS w Rzykach, Szymona Kołodziejczyka z grupy teatralnej „Szczęśniaki” z ZSS w Rzykach, Mateusza Hutniczaka z grupy teatralnej „Szczęśniaki” z ZSS w Rzykach, Doriana Bajorskiego z grupy teatralnej ZSS w Zagórniku oraz Gabrieli Gawlas z grupy teatralnej ZSS w Zagórniku.
Nagrody za akompaniament muzyczny otrzymały: Wiktoria Urbańska z ZSS w Zagórniku oraz Monika Gawełda z ZSS w Rzykach.
Gratulujemy.

mp

Tekst i Foto: Nowiny Andrychowskie