Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

4 lipca w Andrychowie mozna podsumować tak - wielka patelnia, mnóstwo placków, muzyka, małopolskie smaki, piknik rodzinny! Dni Andrychowa 2015 - charakteryzowały się temperaturą jak w tropikach. V festiwal Plackorzy odbył się w niecodziennych warunkach. Temperatura w niektórych miejscach Placu Mickiewicza sięgała 100 stopni :) Na szczęście było tak tylko na wielkiej patelni! Zanim przybyli na święto miasta mieszkańcy spróbowali orientalnego gulaszu odbyła się degustacja konkursowych placków. Wśród nich najsmaczniejszym okazał się placek miodowy Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezinki. To właśnie on zwyciężył zdobywając dla przygotowujących go gospodyń Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską - stając na podium razem ze swojskim plackiem z owocami (Hotel&SPA Kocierz - 2 miejsce) oraz plackiem drożdżowym z sernikiem i kruszonką KGW Roczyny (3 miejsce).

Na Placu Mickiewicza zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne - następca "Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów" - "Mały Andrychów", zespół muzyczny Bartnicky i wesołe bractwo - "Pieczarki" z Żywca. Niewątpliwą atrakcją dnia była degustacja orientalnego gulaszu przygotowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich z Andrychowa. To nie wszystkie smakołyki podane tego dnia. Regionalnych delicji można było próbować na stoisku "Zasmakuj w Małopolsce". Pyszny staropolski krupnik spod Złotej Górki z dodatkiem kiełbasy lisieckiej rozchodził się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Krupnik autorstwa gospodyń z Roczyn jest po prostu - naszym regionalnym skarbem! Pierwszy dzień zakończył się dyskoteką pod gwiazdami na terenie parkingu obok Basenu Kąpielowego w Andrychowie.

Kolejny dzień i równie gorąca atmosfera! Ależ było gorrrrrąco w niedzielne popołudnie 5 lipca 2015 r.! Bez wątpienia była to największa z dotychczasowych imprez plenerowych w naszym mieście! Na scenie pojawiły się jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów muzycznych! Mnóstwo wspomnień! Wydarzeniem wieczoru był występ najsłynniejszej formacji muzycznej w Polsce (chyba można tak powiedzieć - zespół zdobył przecież w tym roku SuperJedynkę Widzów TVP1!) - zespołu Perfect! Mamy dla Was Megagalerię fotek, na których zobaczycie jak było! A działo się! Kilka tysięcy andrychowian i gości naszej gminy uczestniczyło w kulminacyjnym koncercie V Festiwalu Plackorzy.

Zanim supergrupa Perfect dała swoje show, na scenie i przed nią nie brakowało emocji! Andrychowska grupa Roots Rockets, zespół Proletaryat ze swoim mocnym przekazem, Kobranocka oraz Jary OZ - skutecznie namieszali w plecaku muzycznych wspomnień, który nosi każdy z nas! Imprezę zorganizowano w czasie, gdy występujące na scenie grupy obchodzą okrągłe jubileusze (Perfectowi stuknęło 35, a Kobranocce 30!), więc na koniec, jak to na koniec - szampan lał się strumieniami, a z nieba posypał się złoty pył! Dni Andrychowa - Festiwal Plackorzy to kolejna, tak duża impreza plenerowa zorganizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie we współpracy z niezawodnymi sponsorami! Dziękujemy!

Foto: www.andrychow.pl www.nowiny.andrychow.eu 

Patronat Honorowy Festiwalu:

 

 

 

Złoci Sponsorzy Festiwalu:

 

 

 

Główni Sponsorzy Festiwalu:

 

 

 

Sponsorzy Festiwalu:

 

 

 

Sponsorzy Wspierający Festiwalu:

 

 

 

 

Partnerzy Festiwalu:

 

 

 

Główny Patron Medialny Festiwalu:

 

 

 

Patroni Medialni Festiwalu: