Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Tegoroczna, dwudziesta piąta edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy w Targanicach miała wyjątkową oprawę. Nie tylko ze względu na jubileuszowy charakter, ale również dlatego, iż była częścią obchodów 50. rocznicy istnienia targanickiego Wiejskiego Domu Kultury.

Mieszkańcy wsi wybudowali go w czynie społecznym. Pierwszym kierownikiem placówki został Jana Fujawa, wielki miłośnik teatru. To on zadbał o to, by od samego początku w domu kultury działały koła recytatorskie i teatralne. Tak mocno zakorzeniły się one w jego ofercie, że nadal z powodzeniem funkcjonują. A organizowany od 25 lat Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej cieszy się co roku ogromnym powodzeniem w całej gminie Andrychów, a nawet i poza jej granicami. W jego jubileuszowej edycji udział wzięło 113 uczestników. Aż pół setki z nich otrzymało nagrody lub wyróżnienia.

Ze względu na tak wielką ilość laureatów, wymienimy tylko tych, którzy zgarnęli najwyższe laury. Miejsce pierwsze w kategorii przedszkolaków i uczniów zerówek zajęli ex aequo Emilia Drabczyk z Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie oraz Szymon Kapusta z Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach Łęgu. Wśród dzieci z klas I-III podstawówek najlepsi byli Krystian Bury z WDK w Targanicach i Piotr Kasperkiewicz z ZSS w Sułkowicach Łęgu. W kategorii klas IV-VI równorzędne pierwsze nagrody otrzymali Elżbieta Walczak z Targanic i Krystian Maślona z Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu. W grupie uczniów klas VII i gimnazjalnych na pierwszym miejscu uplasowała się Wiktoria Bizon z WDK w Targanicach. Natomiast grand prix konkursu zdobyła Karolina Fryt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie.

Imprezę uświetnił występ Grupy Teatralnej JAKA? z targanickiego WDK oraz laureatki wielu konkursów recytatorskich i wokalnych o zasięgu ogólnopolskim – Emilii Bury. W trakcie uroczystości odbyło się także wręczenie statuetek Pod Skrzydłami Kultury osobom, które w lokalnym środowisku zajmują się działalnością kulturalną lub ją wspierają.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.
Fot. Edyta Łepkowska