Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

W niedzielę 19. 01. 2014 r. w kościele parafialnym p/w św. Bartłomieja w Zagórniku odbył się koncert chóru Misericordias Domini. Organizatorem koncertu było CKiW Andrychów oraz Parafia w Zagórniku.

Licznie przybyła publiczność wysłuchała w wykonaniu chóru kolędy tradycyjne i współczesne oraz góralskie pastorałki. 

"MISERICORDIAS DOMINI"

Amatorski chór mieszany czterogłosowy powstał w 1994 r. Od tamtej pory uświetniał swoimi występami szereg lokalnych uroczystości. Zespół śpiewał m.in. podczas: konsekracji nowej świątyni w Zagórniku (1994 rok), poświęcenia Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II (1995 r.), peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Czarnej Madonny w Bestwinie (1998 r.), odsłonięcia Pomnika Ofiar Wojny w Zagórniku (1999 r.), 120-lecia poświęcenia kaplicy pw. śś. Bartłomieja i Łukasza w Zagórniku (2004 r.) oraz Dożynek Diecezjalno-Powiatowych w Andrychowie (2005 r.).

"Misericordias Domini" koncertował m. in. w: Katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej, na Jasnej Górze w trakcie całonocnego czuwania, a także w Watykanie na prywatnej audiencji, kiedy to po kilku taktach "Ojcowski Dom" zamilkło kilka tysięcy osób.

Chór zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach i przeglądach zespołów chóralnych, jest m.in. wielokrotnym laureatem Podbeskidzkiego Festiwalu Piosenki Religijnej.

"Misericordias Domini" na swoim koncie ma również wspólne występy z zagranicznymi wykonawcami. W lipcu 2005 roku w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie razem z duńskim chórem dziewczęcym "Hvidovre girls' choir" zaśpiewał popularne piosenki polskie a także "Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Dyrygentem chóru jest Tadeusz Prystacki.