Chór "Misericordias Domini"

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Chór "Misericordias Domini"

DYRYGENT : Tadeusz Prystacki

SPOTKANIA Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
KONTAKT tel. 0 33 8754729 lub CKiW, 8753945, 8752628

 

"MISERICORDIAS DOMINI"

Amatorski chór mieszany czterogłosowy powstał w 1994 r. Od tamtej pory uświetniał swoimi występami szereg lokalnych uroczystości. Zespół śpiewał m.in. podczas: konsekracji nowej świątyni w Zagórniku (1994 rok), poświęcenia Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II (1995 r.), peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Czarnej Madonny w Bestwinie (1998 r.), odsłonięcia Pomnika Ofiar Wojny w Zagórniku (1999 r.), 120-lecia poświęcenia kaplicy pw. śś. Bartłomieja i Łukasza w Zagórniku (2004 r.) oraz Dożynek Diecezjalno-Powiatowych w Andrychowie (2005 r.).

"Misericordias Domini" koncertował m. in. w: Katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej, na Jasnej Górze w trakcie całonocnego czuwania, a także w Watykanie na prywatnej audiencji, kiedy to po kilku taktach "Ojcowski Dom" zamilkło kilka tysięcy osób.

Chór zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach i przeglądach zespołów chóralnych, jest m.in. wielokrotnym laureatem Podbeskidzkiego Festiwalu Piosenki Religijnej.

"Misericordias Domini" na swoim koncie ma również wspólne występy z zagranicznymi wykonawcami. W lipcu 2005 roku w kościele pw. św. Macieja w Andrychowie razem z duńskim chórem dziewczęcym "Hvidovre girls' choir" zaśpiewał popularne piosenki polskie a także "Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Dyrygentem chóru jest Tadeusz Prystacki.

Na bogaty repertuar "Misericordias Domini" składają się pieśni z gatunku muzyki religijnej, żołnierskiej i biesiadnej.

Opracowała: Anna Szlagor


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (C) 2010