Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

A tak było w czasie Bajkolandii w 2016 roku - kliknij zobacz więcej!

W samo południe 29 maja w Andrychowie rozpoczęła się Bajkolandia, wielkie święto najmłodszych.

A rozpoczęła się w Urzędzie Miejskim, gdzie z-ca burmistrza Mirosław Wasztyl przekazał na ten dzień władzę małemu burmistrzowi Bajkolandii Lenie Kreczmer i jej zastępcom: Jakubowi Harańczykowi i Krystianowi Maślonie. Z urzędu wszyscy udali się do Parku Miejskiego, gdzie przybył także barwny korowód, w którym maszerowali m.in. rycerze, księżniczki, giermkowie i wiele postaci z bajek.

Bajkolandia to moc atrakcji. Bieg damy, walki na miecze, nauka średniowiecznych tańców, pokazy rycerskie, artyleryjskie i sokolnicze – to tylko niektóre z nich. Jest moc i jest zabawa. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Po burzy i ulewie do centrum Andrychowa wróciła Bajkolandia, a z nią atrakcje i gromady dzieci, bo to ich święto. Zobaczcie, jak się bawiliśmy. Jedną z najciekawszych części był „obóz rycerski” koło pałacu. Były tańce, stragany, pokaz artyleryjski, walki rycerskie, a nawet sokolnicy z pięknymi ptakami. Na Plac Mickiewicza przyjechali motocykliści, aby wesprzeć leczenie Adasia, za co dziękowali wdzięczni rodzice. Razem z motocyklistami pojawili się także jeźdźcy z grupy rekonstrukcji przy Stadninie Hucuł. Były także koncerty, pokazy i konkursy. A najmłodsi mogli nie tylko słuchać, ale też przejechać się konno i zobaczyć od środka wozy strażackie. Zabawa i dobra atmosfera panowały już do wieczora.

Efektowne widowisko światła i ognia pt. „Czarnoksiężnik” zakończyło tegoroczną Bajkolandię. Spektakl na zebranych na Placu Mickiewicza zrobił piorunujące wrażenie.

Późne popołudnie w Andrychowie upłynęło pod znakiem koncertów, warsztatów i konkursów – na brak atrakcji nie mogli narzekać szczególnie najmłodsi uczestnicy imprezy.  Zasługa w tym m.in. motocyklistów, którzy zorganizowali cykl występów i aukcję na rzecz chorującego Adasia – podczas zbiórki pieniędzy zebrano 5,5 tys. zł.

Źródło: Nowiny Andrychowskie