Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu Bajkolandii 2015!

Kilka pokoleń andrychowian bawiło się przy dźwiękach superhitów Arki Noego. Bajkolandia 2015 organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie rozpoczęła się bardzo mocnym akcentem. Ze sceny Miejskiego Domu Kultury popłynęły nutki znane niemal każdemu dziecku od przełomu wieku. "Tato", "Nieidealna", "Święty uśmiechnięty" - te i wiele innych swoich utworów zaśpiewali i zagrali wspólnie z publicznością Bajkolandii artyści mali i duzi wraz z żywo reagującą publicznością. Całe szczęście, że koncert odbył się w MDK, bo w czasie jego trwania nad częścią naszej gminy przeszła gwałtowna burza i ulewa. Zobaczcie jak było w tym czasie w MDK!

Foto: www.andrychow.pl

Na zakończenie I dnia Bajkolandii, 30 maja 2015 r. w Miejskim Domu Kultury przeprowadzono casting "Mali i zdolni" - przegląd artystów w wieku 5-15 lat. Zgłosiło się 27 osób - tancerzy, recytatorów i wokalistów. Jury w składzie Justyna Tomańska, Beata Mider-Sitarz, Katarzyna Rabiega i Zbigniew Przybyłowicz po obejrzeniu 27 prezentacji postanowiło przyznać I miejsce Michałowi Talarowi. II miejsce otrzymała Adrianna Rudy. Jako trzecia stanęła na podium Mariola Szostak. Wyróżnienie przyznano Natalii Kapeli. Miła, niemal rodzinna atmosfera przeglądu sprawiła, że występujący na scenie młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności przy minimalnym udziale stresu. Zobaczcie jak było!

Foto: www.andrychow.pl

Tegoroczna Bajkolandia za nami! W Andrychowie zakończył się dwudniowy cykl imprez, przebiegający pod hasłem "Duch Gór - Zbójowanie na wesoło" Zapraszamy Was do obejrzenia mnóstwa fotek! Tegoroczny Dzień Dziecka udał się znakomicie! Najważniejsze, że dopisała pogoda i w spokoju można było zrealizować bogaty program imprez.

Przed południem, już od godziny 11.00 rozpoczęła się projekcja bajek w Kinie Studyjnym Świadomego Widza. W godzinach południowych z centrum miasta przed Pałac Bobrowskich wyruszył barwny korowód z aktorami Teatru Klinika Lalek z Wrocławia. Ogromny, jak na andrychowskie warunki Smok - przemaszerował z Placu Mickiewicza na Plac Zamkowy. Zanim zabawa rozpoczęła się na całego wszyscy uczestnicy przeszli przez wielkie wrota - tuż po przekazaniu klucza do bram Bajkolandii przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka - dzieciom: młodej Pani Burmistrz i jej zastępcom.

Barwna, niezwykle liczna grupa uczestników korowodu przeszła na dziedziniec Pałacu Bobrowskich, gdzie aktorzy teatru zaproponowali dzieciom barwny, plenerowy spektakl - "Księga gór"

Oracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wraz z animatorami i wolontariuszami wielu organizacji i stowarzyszeń przygotowali dla dzieci wiele atrakcji! W parku miejskim dzieci mogły uczestniczyć w zabawach i aktywnie spędzić czas. Przygotowano dla nich sektory plastyczno-animacyjne: "Czapka Ducha Gór", "Zbójnickie proporce", "Ciupaga Zbója spod Złotej Górki" i "Zbójnickie maziaje". Tuż obok zorganizowano sektory animacyjne - ceramiczny, malowania twarzy, decoupage, rękodzieła ludowego, animacji i zabaw harcerskich, literackich inspiracji, "Kącik integracyjny", "Średniowieczna warownia", sektor Izby Regionalnej, "Przejażdżki na kucyku", "Świat języków obcych"

Na tarasie Pałacu Bobrowskich swoim talentem popisywał się multiinstrumentalista - Jacenty Ignatowicz. Pomiędzy jego występami dzieci uczestniczyły w disco z Janosikiem (pokazy taneczne, gry i zabawy dla dzieci). Przeprowadzono blok muzyczno-konkursowy: zwijanie kłębka wełny na czas, segregowanie fasoli pod względem koloru, ozdabianie na czas chusty góralskiej, rozbijanie ciupażką orzeszka włoskiego. Tuż obok odbywała się niemal taśmowa produkcja drewnianych figurek.

Na scenie przed Pałacem Bobrowskich wystąpiły dzieci uczestniczące w grupach działających w CKiW.

Zwieńczeniem dnia był niezwykły koncert instrumentalistów i solistów Kapeli "Beskidek" z Domu Kultury Włókniarzy z Bielska-Białej. Maluchy i ich starsze koleżanki pokazały prawdziwe serce góralskiej muzyki! To jednak nie wszystko! Utalentowane instrumentalistki z zespołu zaprezentowały się w świetnych programach solowych, grając na skrzypcach. Trzeba przyznać - niektóre z prezentowanych utworów zagrane były na bardzo wysokim poziomie! Sczególnie podobało nam się wykonanie Tańca Eleny - muzyki z filmu "Bandyta" w zachwycającym wykonaniu i aranżacji! Jesteśmy pod wrażeniem i szczerze gratulujemy opiekunce artystycznej zespołu pasji w rozwijaniu zdolności jej podopiecznych!

Wkrótce - jedna z solistek będzie uczestniczyć w znanym programie "Mam Talent"!

Sami zobaczcie - jak bawiono się podczas niedzielnej Bajkolandii! Tak się bawi Andrychów!

Foto: www.andrychow.pl

Patronat Honorowy

 

Sponsor Główny

 

 

Sponsorzy
Partnerzy

Patronat Medialny