Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Do końca wakacji na Stadionie MKS Skawa w Wadowicach będą stały dwie 10-metrowe ścianki wspinaczkowe. Przez cały ten czas instruktorzy klubu Speed Rock Wadowice prowadzą tam zajęcia dosłownie DLA KAŻDEGO. Nie ma żadnych ograniczeń. Wspinać mogą się wszyscy bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. Przykręcono drogi wspinaczkowe oznaczone kolorami chwytów, o różnych poziomach trudności. Przez cały czas instruktorzy służą pomocą i radami opartymi na ich doświadczeniu wynikającym z wieloletniego prowadzenia treningów. Nie trzeba troszczyć się również o sprzęt gdyż jest on również całkowicie zapewniony i jest wliczony w cenę biletu. Wbrew pozorom wspinaczka jest bezpiecznym sportem i właściwie nie ma ryzyka wypadku. Zalecamy zabrać wygodne ubranie i buty (tu polecamy raczej trampki niż adidasy czy klapki ze względu na lepsze czucie i przyczepność, ale - we wszystkim się da :). Istnieje możliwość przebrania się w szatni orlika. Szczegóły w czytaj więcej.

 

Pod koniec wakacji organizatorzy akcji chcą zorganizować Amatorskie zawody wspinaczkowe, na których będzie można sprawdzić swoje możliwości po przygotowaniu. Wszystko z dobrą muzyką, nagrodami i wesołą atmosferą.

Teraz o samej wspinaczce.

Jest to sport o bardzo szerokim wpływie na organizm. Pomaga rozwijać zarówno ręce jak i plecy, brzuch i nogi. Ma on również bardzo pozytywne znaczenie dla psychiki, zwłaszcza u młodych osób rozwija pewność siebie, odwagę, zdolność podejmowania decyzji ale i odpowiedzialność za siebie i innych. Pozwala przełamywać strach i poprawia samopoczucie. Jest to również świetny sposób na wakacyjną nudę. Można ten czas, czas wakacji, spędzić naprawdę aktywnie - dobrze sie przy tym bawiąc.

Oprócz ścianki przygotowano krótki (ok. 7-metrowy) slackline. Jest to specjalna taśma podobna do pasa samochodowego, na której można ćwiczyć równowagę i pracować nad skupieniem, przechodząc z jednej strony na drugą, co nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przy większej wprawie można również wykonywać akrobacje. Dostęp do slacka podobnie jak sprzęt jest wliczony w cenę biletu.

Członkowie klubu Speed Rock Wadowice od wielu lat zajmują się wspinaczką sportową na najwyższym, światowym poziomie. Główną specjalizacją klubu jest wspinaczka sportowa na czas. Od kilku lat prowadzą zajęcia na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 1 w Andrychowie gdzie przekazują swoją wiedzę i doświadczenie amatorom aktywnego wypoczynku. W Wadowicach organizowali już "Tydzień wspinaczki" oraz "Puchar Polski we wspinaczce sportowej na czas".

Ceny biletów i godziny otwarcia:

bilet normalny: 10 zł/osobę/dzień*
bilet ulgowy (dzieci, młodzież, studenci): 7 zł/os./dz.

Grupa pow. 15 osób: 5 zł/os./dzień

Wakacyjna sekcja wspinaczkowa: 15 zł/os./dz.

Nielimitowany* miesięczny dostęp do ścianki wspinaczkowej:

bilet normalny: 180 zł/os.
bilet ulgowy: 130 zł/os.

*w godzinach otwarcia. W cenę wliczony dostęp do ściany i slackline, potrzebny sprzęt, asekuracja i rady instruktorów. Jeden bilet dla jednej osoby na cały dzień od momentu zakupu do zamknięcia ściany. Organizatorzy nie chcą nikomu ograniczać możliwości wspinania. :)

Trwa nabór do "Wakacyjnej sekcji wspinaczkowej". Uczestnicy będą mieli prowadzone zajęcia w grupie zaczynające się odpowiednią rozgrzewką, po której będzie wspinanie wspólnie z prowadzącym i zabawy. Po skończonych zajęciach można jeszcze zostać aż do zamknięcia ściany.

Organizatorzy zapraszają od poniedziałku do soboty w godz. 12:00- 20:00. W przypadku grupy i sekcji możliwość umówienia innego terminu. Jeżeli grupa nie ma 15 osób, można zadzwonić lub napisać a na pewno znajdzie się dobre rozwiązanie.

Informacje i kontakt:

Wszystkie informacje można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/314320832059958/

oraz:

https://www.facebook.com/Speed.Rock.Wadowice

Kontakt:
+48 888 508 677
+48 784 560 077

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

osobiście na ścianie lub przez Facebooka.

Informacje nadesłał Tomasz Sordyl