Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

14 października (wtorek) godz. 18.00 zapraszamy na TEATR POLSKA W ANDRYCHOWIE – „Bóg Niżyński” - Spektakl Teatru Wierszalin z Supraśla. Scenariusz i reżyseria: Piotr Tomaszuk, Scenografia: Eva Farkasova, Jano Zavarski, Muzyka: Piotr Nazaruk. Występują: Rafał Gąsowski, Katarzyna Gacal, Paula Czarnecka, Dariusz Matys, Miłosz Pietruski. Inspirowana „Dziennikami” Wacława Niżyńskiego historia genialnego tancerza, jego związku z twórcą słynnych Baletów Rosyjskich, Sergiuszem Diagilewem i obłędu, który zaprowadził artystę do szpitala psychiatrycznego. Niżyński odgrywa swoje kolejne artystyczne wcielenia z „Pietruszki”, „Popołudnia fauna” i „Święta wiosny”. Czyni zarazem spowiedź życia i coraz bardziej pogrąża w obłędzie. W akcie obnażenia i skruchy staje przed widzami wielki grzesznik, pyszny aktor, szaman i kapłan błogosławiący grupce pacjentów uczestniczących razem z nim w obrzędzie, zdolny wykreować scenę własnej, odkupieńczej śmierci na krzyżu.

 

 

W doskonałym spektaklu przepojonym przejmującą muzyką i żarliwą, niemal ekstatyczną grą aktorów, sacrum miesza się z profanum. Ludzkie poszukiwania, chociaż obarczone błędami i często grzeszne, momentami są heroiczne i nabierają rysów świętości. Tomaszuk nie po raz pierwszy stawia odważne pytania o znaczenie duchowych wędrówek, o trudności w próbach odnalezienia wiary, o sens religijności.

Grany od 2006 r., wielokrotnie nagradzany spektakl „Bóg Niżyński” nie pozostawia widza obojętnym. Jest świetnie zagraną historią tragicznej i wielkiej postaci.

Spektakl prezentowany w Andrychowie w ramach szóstej edycji programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie ze środków MKiDN.

TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W tegorocznym programie bierze udział 19 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 91 miejscowościach w całej Polsce. Objazdy odbywają się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 r.

Spektakl dla widzów od 15 lat

Bilety: MDK, ul. Szewska 7, tel. 33 875 31 05
Ceny: 30 zł (rząd 1 – 4,miejsca numerowane), 25 zł normalne (od rzędu 5), 15 zł ulgowe i zbiorowe (od rzędu 5)
Rezerwacje: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub tel. 602 287 238

Noclegi dla zespołu Teatru Wierszalin zapewnia Ośrodek Czarny Groń