Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Janusz Skubaczkowski
Tancerz, nauczyciel tańca współczesnego, choreograf, dyplomowany nauczyciel Jogi metodą B.K.S.Iyengara w stopniu Introductory II.
Pracuje jako prodziekan na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie uczy polskiej techniki tańca współczesnego i tańca współczesnego.

 

Edukacja:
- absolwent Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie , magisterium 1994.
- absolwent akademii ekonomicznej wKrakowie, magisterium 1996.
- doktor Sztuk Teatralnych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Temat dysertacji  „  Techniki jogi metodą Iyengara we wzbogacaniu warsztatu aktora-tancerza teatru tańca” 2008 Kraków.
- dyplom nauczyciela jogi metodą B.K.S.Iyengara stopnia Introductory II w 2005.

Doświadczenie zawodowe- tancerz:
1990-1994  Studencki Teatr Tańca „Kontrast” w Krakowie prowadzony przez Jacka Tomasika.
1994-1995 Eksperymentalne Studio Tańca „EST” w Krakowie prowadzone przez Iwonę Olszowską.
1995-2000  Ślaski Teatr Tańca w Bytomiu prowadzony przez Jacka Łumińskiego.

Choreografie Jacka Łumińskiego:

 „Takie nic” 1995,  „Drgania obrazów” 1996,  „Melodia do wicia rózgi” 1997,  „Zapiski z teczki Gua-va” 1997,  „WK-70”  1998,  „Niewinne marzenia u schyłku” 1999,  „Na krawędzi dnia i snu” 2000


Produkcje choreografów gościnnych w Śląskim Teatrze Tańca:

1995  Wendell Beavers  - „Freeing Dura Mator” 

1996 Diane Elshout &Frank Haendler  - „Płynne strzały” , Sam Costa - „Za gardło” 

1997 Christine Brunel - „Cambre” 

1998 Conrad Drzewiecki - „Oczekiwanie...”, Henrietta Horn - „Wynurzenie” . Rekonstrukcja spektaklu Poli Nireńskiej „Lament” dokonana przez Rme Faber(USA)

2000-2001 współpraca z Peterem Palacio w zespole Danza Concierto w Medellin (Kolumbia) ,produkcje: „Esa vana costumbre...del bolero” - Nagroda dla najlepszego tancerza na Teatralnym Festiwalu Iberoamerykańskim w Paryżu

2001 „Metamorphosis” 

2002 Denise Lampart Dance Company (Zurych) produkcja:

    „Jalouscity-interactive dancestories in dialog” choreografia Dense Lampart

2003 Christine Brunel Tanztheater (Essen) produkcja:  „Ja, dann Kreise” choreografia Christine Brunel

2003-2004 tancerz w muzycznym programie telewizyjnym TVN „Droga do gwiazd” -3 sezony.


Spektakle:

Tworzy choreografie do spektakli teatralnych i koncertów. Regularnie współpracuje  z Wojciechem Kościelniakiem przy realizacji spektakli muzycznych:

    „Francesco”, „Lalka”   (Teatr Muzyczny w Gdyni), „Hair”  (Teatr Muzyczny w Gliwicach), „Idiota”, „Frankenstein” (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu),

    „Ziemia obiecana” (Teatr im.J.Słowackiego w Krakowie), „Ferdydurke”, „Summertime” (Teatr im. W.Bogusławskiego w Kaliszu), „Sen nocy letniej” (Teatr Nowy w Poznaniu).


Spektakle teatru tańca:

„Takie Proste” Teatr Otwartej Kreacji TOK 2003, „Jakby miało trwać wiecznie” dyplom Wydziału Teatru Tańca PWST Bytom 2013, Dance me till the end of time” spektakl studentów 2 roku Wydziału Pedagogiki tańca w CODARTS Rotterdem (Holandia) 2012, „...dni nasze” spektakl na zamówienie Mościckiego Centrum Kultury dla Festiwalu Scena Otwarta 2012, „Michael Jackson memories” spektakl na zamówienie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 2012

Zdobył kilka liczących się nagród w dziedzinie choreografii (m.in.: I Nagrodę na Konkursie Współczesnej Sztuki Choreograficznej w Witebsku -Takie Proste, I Nagrodę na Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu- Takie Proste, oraz III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym  Amberfaun w Gdyni- Takie Proste – wszystkie w 2003 roku).

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej to nowatorski na skalę światową profil uczelni wyższej kształcącej studentów w kierunku tańca współczesnego i aktorstwa.  Program nauczania został opracowany przez międzynarodowe grono ekspertów w latach 2005-7.  9 semestrów studiów magisterskich przygotowuje twórców i wykonawców do szeroko rozumianego teatru tańca. Podłoże praktyczne i teoretyczne zapewnia na wskroś współczesne przygotowanie do samodzielnej, oryginalnej i twórczej pracy scenicznej w XXI wieku.

Istotnym komponentem procesu kształcenia na WTT jest artystyczna i edukacyjna działalność własna studentów ,którą wspiera system współpracy z instytucjami kultury i sztuki w Polsce in a świecie. Jednym z przykładów tej współpracy jest udział naszych studentów w imprezie Bajkolandia, Andrychów 1 czerwca 2014 r. Podczas zajęć tanecznych studenci WTT będą dzielić się swą pasją do tańca we wspólnej zabawie z młodzieżą.