Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

1. czerwca 2014 r. godz. 15.00 - 15.45 – Bajka dla dzieci, pt. „Pchła Szachrajka. Niesłychana rzecz po prostu” w wykonaniu A3Teatr – plac przed zamkiem od strony kościoła

Spektakl „PCHŁA SZACHRAJKA. NIESŁYCHANA RZECZ PO PROSTU” w reżyserii i adaptacji Dariusza Skibińskiego na podstawie „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. Spektakl jest sceniczną wariacją na temat kultowego tekstu Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To collage klasycznego teatru bardzo dobrze przyjmowany przez dzieci. Nowoczesna forma czerpie też z tradycji, tu z komedii dell’arte.

„Zabawnie skompilowany tekst grupa uzupełniła piosenkami. Radosnymi i klarownymi. Przekaz jest prosty i czytelny, a jednocześnie tak różnorodny i ciekawy, że dzieci nie mają czasu myśleć o zewnętrzu. Kolorowe stroje rozpalają na twarzach najmłodszych kilka dodatkowych płomyków.” ( frag. recenzji Beaty Kalinowskiej „Po Wertepie” )

Spektakl bawi dzieci, ludzi młodych i dojrzałych – każdego kto podda się żartom, uśmiechnie się i roześmieje. Każdego, kto podąży z aktorami w barwną podróż przewrotnej Pchełki. Bawimy się słowem i piosenką, kolorowym obrazkiem, tańcem i działaniem. Tylko bawimy? A może i dyskretnie uczymy? Miksujemy ożywczy koktajl z kalejdoskopu gry, żartów i piosenek.

Była sobie pewna bajka. Pewna Pchełka, ot Szachrajka Naplątała moc historii Aż się w oczach potroiło... Tak ktoś komuś chce powiedzieć, że zabawnie jest na świecie, byle tylko nie urazić, byle miłym być dla ludzi i emocje miłe wzbudzić. I tak u nas, w naszej bajce Miło, raźno i Ktoś zaśpiewa, ktoś podskoczy, a to wszystko przed widowni oczy. Bez patosu, bez doktryny, nie boimy się też kpiny. Może kogoś rozśmieszymy. Głowy nieco przewietrzymy. Nieco lica zrumienimy. Strojąc dość przedziwne miny O kłopotach zapomnimy. Rozśmieszymy i wzruszymy Pobawimy, pouczymy ... i do domów rozpędzimy.

Czas trwania spektaklu: 45 minut wypełnionych po brzegi humorem i dynamicznym działaniem,

W przedstawieniu zobaczymy:

Pchełkę – Aleksandrę Tabor, dwa urocze Karaluchy zagrają Grażyna Tabor i Mateusz Gola

Usłyszymy: muzykę według wskazań Darka Skibińskiego odegraną przez Kasię Klebbę i Pawła Palucha

A3Teatr

Zespół złożony jest z artystów: aktorów, tancerzy, performerów, muzyków. Celem grupy jest inicjowanie do działań wspólnych, odważnych, konsekwentnych i tworzenie rozpoznawalnej stylistyki realizowanej przez spektakle, akcje, warsztaty.

Liderem A3Teatr są doświadczeni aktorzy, którzy w pracy scenicznej posługują się unikalną na skalę polską metodą, nazwaną przez krytyków teatralnych - minimal art. Jest to metoda utożsamiana z przedłużeniem kantorowskiej myśli i metody pracy.

W repertuarze A3Teatr znajduje się kilkanaście spektakli. Prezentowane są na prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą. Teatr prowadzi także działania art edukacji kierowane do młodzieży oraz profesjonalnych grup zawodowych.

www.a3teatr.pl

www.wertepfestival.pl

www.facebook/a3Teatr