Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Program Imprez CKiW Luty 2014 - Andrychów


MIEJSKI DOM KULTURY W ANDRYCHOWIE
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Kierownik : Pani Teresa Zemlik
Telefon: 33 875 31 05
ul. Szewska 7
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

02 .02. (niedziela) godz. 18.45
Koncert Kolęd i Pastorałek w wyk. Ludowego Zespołu Piesni i Tańca ANDRYCHÓW
Realizacja wydarzenia: Parafia pw św. Macieja w Andrychowie (po wieczornej mszy św.)
Organizatorzy:
Parafia Św. Macieja w Andrychowie
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

8.02 (sobota) godz. 20.00 – 2.00
XX BAL COUNTRY
Wystąpią:
zespoły PowerGrass i CONNER oraz grupa tańca irlandzkiego SALAKE
Uczestnicy proszeni są o przybycie w strojach w stylu country. Odbędą się konkursy oraz wybory „Szeryfowej” i „Szeryfa” Balu. Funkcje te pełnią obecnie Barbara i Jerzy Zając z Oświęcimia.
Bilety: 70 zł od osoby
Rezerwacje: CKiW w Andrychowie, tel. 33 8753945 oraz 602 287 238
Bilety zakupić można przez wpłatę na konto
ABS Bank Spółdzielczy nr 11 8110 0000 2001 0012 3350 0001
CKiW, 34-120 Andrychów, ul. Starowiejska 22b
Odbiór biletów w MDK bezpośrednio przed imprezą.

Zobacz telewizyjną relację z ubiegłorocznego Balu Country w Andrychowie. http://www.youtube.com/watch?v=7AbC6HdzIek

PowerGrass
PowerGrass to nowoczesne brzmienie tradycji, przebojowy repertuar pełen różnorodnych nastrojów i klimatów muzycznych, ubrany w atrakcyjną formę estradowego show. Ich muzyka łączy folk, bluegrass, country, blues, rytm and blues, swing i rock and roll.
Zespół tworzą wybitni muzycy: Janusz Tytman, znakomity mandolinista, grający także w kapeli Tomka Szweda i z zespołami Muńka Staszczyka, trzykrotny laureat kategorii „Instrumentalista Roku” Plebiscytu Dyliżanse, skrzypek Arek Krupa, muzyk studyjny, występujący także z zespołem Johna Portera, doświadczony gitarzysta Maciej Sych i pełna ekspresji sekcja - Piotr Ciemniewski na perkusji i Wojciech Gomoliński na gitarze basowej.
Partie wokalne wykonują: Krystyna Mazur – jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek country młodego pokolenia i Beata Orbik - absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Beata oczarowała jurorów programu The Voice of Poland swoim wykonaniem piosenki „Killing Me Softy” Roberty Flack.

CONNER
Zespół gra już od 15 lat. Zespół brał udział przeglądach i festiwalach country m.in. w Polanicy Zdroju, Ustrzykach Dolnych, Wiśle, Ustroniu, w Pikniku Country w Mrągowie, Country Live w Kassel w Niemczech. W Andrychowie wystąpi w składzie: Robert Skręt – śpiew, Krzysztof Gorajski – gitara, śpiew, Andrzej Madejski – gitara, harmonijka ustna, Wojciech Jagusiński – perkusja, Roman Waksmański – gitara basowa, Jerzy Skotnicki – instrumenty klawiszowe.

Grupa tańca irlandzkiego SALAKE
Zespół istnieje ponad 20 lat. Obecnie działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Założycielem, instruktorem, choreografem zespołu jest Joanna Koćwin. Szczególnie w ciągu ostatnich 6 lat zespół odniósł wiele sukcesów na krajowych i międzynarodowych festiwalach i zawodach tanecznych, m.in. zdobył tytuł Mistrza Świata w „step dance”. Zespół SALAKE brał udział w telewizyjnych programach „Mam Talent”, „Jaka to melodia”, „Kawa czy herbata”. Miał okazję występować z grającymi muzykę celtycką zespołami CARRANTUOHILL i STONEHENGE. Podczas Balu Country w Andrychowie tancerki zespołu SALAKE będziemy mogli podziwiać po raz drugi.

03 – 09.02 Projetkt "Bliżej teatru"- Ferie 2014
Realizacja projektu „Bliżej Teatru” odbędzie się w dniach 3 do 9 lutego w ramach Ferii 2014 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W ramach projektu zrealizowane zostaną warsztaty teatralne prowadzone przez Dariusza Skibińskiego założyciela teatru A3Teatr, Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP (Członek Jury festiwalowego podczas festiwalu teatralnego Wiosna w Teatrze 2013 w Andrychowie) oraz przez aktorów teatru A3Teatr z Warszawy. Program projektu kierowany jest do młodzieży w wieku od 12 roku życia. Zwieńczeniem projektu będzie realizacja przez młodzież spektaklu teatralnego koordynowanego przez aktorów prowadzących powyższe warsztaty. Spektakl zaprezentowany zostanie 9 lutego w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie oraz podczas najbliższego Festiwalu Teatralnego Wiosna w Teatrze 2014 w Andrychowie. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie Zapraszamy Młodzież Gminy Andrychów.

Organizator:  A3Teatr
Współorganizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Partner Przedsięwzięcia: Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP

Szczegółowych informacji udziela Koordynator Projektu
Pani Aneta Stuglik Kierownik Działu
Organizacji Imprez, tel. 503 129 078

03. 02 – 07.02    
Akcja Zima w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie – Ferie 2014

I Turnus 03.02 - 07.02. 2013 – Dla Dzieci w wieku od 8-13 lat
Kraina Lodu – Wyprawa W Głąb Antarktydy - Ferie z Eksperymentami i doświadczeniem

Za oknami coraz chłodniej i dużymi krokami zbliża się okres ferii zimowych. Drodzy Rodzice jeśli zastanawiacie się co zrobić, aby Wasze dzieci nie nudziły się pozostając w domu, mamy dla Was idealne rozwiązanie. Zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowe zimowisko w czasie którego dzieci aktywnie spędzą czas i wypoczną; w programie ferii interaktywne gry i zabawy, rozwijanie umiejętności oraz zdobywanie praktycznej wiedzy. Zapraszamy wszystkie dzieci od 8-13 lat.

Program:
3.02 poniedziałek godz. 9.00 – 14.00
Arktyczna kuchnia – zimowe śniadanie
- Zimowy Kulig w Mini Zoo – w programie: przejazd wozem zakopiańskim, pieczenie kiełbasek, zjazdy z górki na workach z sianem, warsztaty plastyczne, caraoke i zabawy na śniegu
- niespodzianka kulinarna
cena dziennego pobytu 17 zł

4.02 wtorek godz. 9.00 – 14.00
Arktyczna kuchnia – zimowe śniadanie
Zimowy Survival - podczas którego dzieci  dowiedzą się jak doświadczeni podróżnicy potrafią przetrwać w trudnych warunkach. Niesamowita przygoda pod okiem wykwalifikowanych  instruktorów  (zabawa w plenerze, gorący posiłek)
cena dziennego pobytu 17 zł

5.02 środa godz. 9.00  – 14.00
Arktyczna kuchnia – zimowe śniadanie
Warsztaty konstruktorskie - budowa karmników oraz igloo (schronienie dla polarnika), zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (gorący posiłek)
cena dziennego pobytu 17 zł

6.02 czwartek godz. 19.00 – 7.02 piątek godz. 8.00
Polarna Nocka w Kinie Świadomego Widza - arktyczna kolacja i lodowe zabawy
cena pobytu nocnego: 25zł

Koszt I turnusu ferii ok.: 80 zł
(Plan i cena wstępne. Dni programowe mogą ulec zmianie oraz zostać dostosowane do grup)
W koszt zimowiska wliczone są  posiłki, warsztaty, przejazdy i ubezpieczenie.
Zimowisko wspierają: Czarny Groń, Stolarstwo Piotr Orkisz, Bongo, Piekarnia Marczyńscy, MSH Wizan i Mleczarnia w Wieprzu, Kucyk „Mini Zoo”

10. 02 – 14.02    
Akcja Zima w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie – Ferie 2014

II Turnus 10.02 - 14.02. 2013 – Dla młodzieży szkolnej w wieku od 14 do 19 lat
Ekstremalne Młodzieżowe Ferie Zimowe z Miejskim Domem Kultury w Andrychowie

W ramach Ferii 2014 dla młodzieży w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych wydarzeń, którymi będą m. in.  Śnieżna Zadyma, Salon Gier, Górski Maraton, Zimowy Kulig, Noc Horrorów, warsztaty muzyczne, spotkania z muzykami i twórcami, seanse koncertowe DVD oraz seanse filmów o tematyce muzycznej w Kinie Świadomego Widza w Miejskim Domu Kultury. Program przeznaczony dla młodzieży szkolnej w wieku od 14 do 19 lat.

Program:
10.02 poniedziałek
godz. 10.00 – 15.00 - Wyjazd do Ośrodka “Czarny Groń” - wstęp na lodowisko (opcjonalnie wstęp do Symulatora jazdy na nartach/snowboardzie, śnieżna bitwa oraz ciepły posiłek)
godz. 15.00 – 16.00 - Seans filmowy w Kinie Świadomego Widza (Film: “Charlie”)

11.02 wtorek - Salon Gier
godz. 10.00 - 13.00 Klub  Planszowy - Wspólna rozrywka przy grach planszowych i wzajemna integracja. Opcjonalnie: Udział w zajęciach artystycznych, gorący poczęstunek
godz. 13.00 - 16.00 - Interaktywny Turniej Gier Video - “Igrzyska” w Kinie Świadomego Widza

12.02 środa - Górski Maraton
godz. 10.00 – 13.00 - Maraton Filmów Górskich w Kinie Świadomego Widza (posiłek oraz ciepły napój)
godz. 13.00 – 16.00 - Zajęcia wspinaczki ściankowej z instruktorem w Gimnazjum nr. 1 w Andrychowie

13.02 - 14.02 czwartek i piątek - Kulig z Zimowymi Atrakcjami i Noc Horrorów!
godz. 12.00 – 16.00 – Kulig z Zimowymi Atrakcjami. Wyjazd do “Mini Zoo” w Inwałdzie. W programie: ognisko w szałasie z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą, przejazd zakopiańskim wozem, zjazdy z górki na workach z sianem, kulig z zaprzęgiem konnym, zabawy śnieżne
godz. 22.00 “MDK Nocą” do wyboru - Seanse Horrorów w Kinie Świadomego Widza
Dzień z Muzyką - warsztaty muzyczne oraz spotkania z muzykami i twórcami, koncert DVD w Kinie Świadomego Widza lub projekcja filmu muzycznego

Koszt II turnusu ok.: 80 zł
(Plan i cena wstępne. Dni programowe mogą ulec zmianie oraz zostać dostosowane do grup)
W koszt zimowiska wliczone są  posiłki, warsztaty, przejazdy i ubezpieczenie.
II Turnus Ferii 2014 wspierają: Piekarnia "U Jakuba” Rzyki, Czarny Groń i Kucyk „Mini Zoo”

15. 02 (sobota) godz. 18.00
Wernisaż Wystawy "One
Luty – Marzec 2014
Ewelina Prus-Bizoń, Urszula Kucharska, Aneta Stuglik, Anna Maria Cinal, Regina Szczęść, Magdalena Ziarko, Kinga Kurzyniec, Julka Mazgaj, Asia Ślesak oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na wernisaż 15 lutego o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

15.02. (sobota) godz. 20.00 – 2.00
„Walentynkowa Dyskoteka”
Dyskoteka dla dorosłych w gorących rytmach latynoamerykańskich. W ramach imprezy poczęstunek oraz degustacja wykwintnych afrodyzjaków.
Cena biletu 40 zł od osoby
Rezerwacja miejsc pod numerem 33 875 31 05

16.02.2014 (niedziela) godz.18.00
Koncert Walentynkowy
Ciao, Ciao Bambina – Boskie Włoskie Piosenki
Spektakl Muzyczny Inspirowany życiem Marino Marini
Najsłynniejsze Włoskie przeboje w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu Nicoli Palladiniego - z towarzyszeniem zespołu muzycznego.
W ciągu 90 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', “Azzurro”, “Marina”, ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', “Mamma”, “Guarda che luna”, "That's amore", "Mambo Italiano", "Parlami d' amore mariu", "Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arivederci Roma", "Piove" czy ''Nie płacz kiedy odjadę''
W trakcie wydarzenia zapraszamy do degustacji „włoskich delicji”.
cena biletu 40 zł.

17.02. 2014 godz. 18.00
Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią dziennikarzem i publicystą.

Szymon Hołownia to absolwent warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Od roku 1997 współpracował m. in. z "Gazetą Wyborczą", "Newsweek Polska", „Rzeczpospolitą”, „Machiną”, "Wprost", "Tygodnikiem Powszechnym”, Telewizją Polską oraz Telewizją TVN. W latach 2007-2012 dyrektor programowy stacji telewizyjnej Religia.tv. W grudniu 2012 Szymon Hołownia uruchomił portal internetowy www.stacja7.pl
Wstęp Wolny

22.02 (sobota) godz. 17.00
Koncert Galowy Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
Gościnnie wystąpi Zespół Regionalny "Ziemia Suska"

W programie:
- występ Zespółu Regionalnego "Ziemia Suska"
- występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "ANDRYCHÓW"

Zespół Regionalny "Ziemia Suska"
Zespół działający obecnie w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej powstał w 2005 r. Członkami grupy są ludzie o szerokim przekroju wiekowym i zainteresowaniach. Łączy ich jedno – pasja i chęć utrwalenia tego, co piękne i wartościowe w „małej ojczyźnie” pod Babią Górą. W swoich programach artystycznych skupiają się na pielęgnacji tradycji, szacunku do przeszłości oraz twórczej próbie wskrzeszania odległych wzorów i postaw. Członkowie zespołu uważają, że muzyka, śpiew, taniec, staropolskie obrzędy to piękno, które stanowi o naszym rodowodzie oraz buduje siłę regionu i prawdziwy obraz naszej rodzimej kultury.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca  "ANDRYCHÓW"
Zespół powstał w 1997 roku pod patronatem Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Początkowo jako zespół dziecięcy, działał przy Szkole Podstawowej Nr 4. Program artystyczny Zespołu "Andrychów" to połączenie kunsztu warsztatowego a zarazem spontanicznośi i humoru. Mając na względzie wymagania publiczności program jest ciągle wzbogacany o nowe utwory i układy choreograficzne. Grupa działa obecnie przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Członkowie Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "ANDRYCHÓW" stanowią grupę wyjątkowych pasjonatów ludowej tradycji. Głównym atutem zespołu jest wielopokoleniowość, która spełnia rolę edukacyjną propagując wartości tradycyjne oraz lokalną kulturę. W programie artystycznym zespołu znajdują się pieśni kościelne, utwory ludowe i biesiadne oraz 21 opracowanych kolęd i pastorałek.
W przerwie imprezy poczęstunek kawowy.
Ceny biletów: 10 zł (dorośli), 5 zł (młodzież ucząca się, dzieci)

26. 02 (środa) godz. 18.00 – 22.00
„Życie Kocham Cię nad Życie”
Wieczorek taneczny dla seniorów.
Do tańca przygrywa zespół muzyczny „Nie ma sprawy”.
Przewidziany poczęstunek „śledzik”.
Rezerwacja miejsc do dnia 19 lutego pod numerem 33 875 31 05
Cena biletu: 20 zł / os.

Imprezę wspierają:
- Restauracja Gala - miejsce spotkań
- FUH Lenox s. c. Andrychów
- Marczyński &Spółka sp. j. Piekarnia Zakład Cukierniczy
- zespól muzyczny Nie Ma Sprawy

MARZEC MALOWANY SZMINKĄ

1.03 (sobota) godz. 18.00
Andrychowska Wagabunda (człowiek obieżyświat)
Spotkanie z Anną Czerwińską polską alpiniską i himalaistką zdobywczynią sześciu ośmiotysięczników, pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi czyli najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów.

8.03 (sobota) godz. 18.00
Koncert Michała Bajora - "Moje Podróże"
Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu „Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18 płytę pt. „Moje podróże”. 13 (to szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak. Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał.
Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty. Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał rozpoczyna trasę koncertową, która potrwa dwa sezony. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m.in. „Ogrzej mnie”, „Błędny rycerz”, „Początek drogi” czy „Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego.
Cena biletu: 60 zł

Materiał muzyczny z najnowszej płyty artysty: http://www.youtube.com/watch?list=PLZP27962m0lt0E2Zr4Wspp_WuZRQMdIo7&feature=player_embedded&v=UlKTdyno_rg

14.03 (piątek) godz. 18.00
Warsztaty Etykiety, Tańca Brzucha i Dobrej Zabawy
Warsztaty prowadzone przez zawodową tancerkę Berlińskiej Trupy Tanecznej CATT Company. Marta Galewska (Salma) profesjonalna tancerka sceniczna zdradzi Wam swoje triki oraz sekrety pracy na scenie.
Na warsztaty należy zabrać: buty na obcasach, pończochy, rajtuzy, krótkie spodenki - getry, leginsy, dowolna góra, ręcznik do pracy na ziemi, woda do picia.
Cena biletu: 20 zł.

W dniach od 04.02. do 12.02 w placówkach wiejskich CKiW realizowany jest projekt
wypoczynku zimowego dla dzieci „W 6 Dni Dookoła Świata”

4.02 (wtorek) godz. 10.00
„Afryka Dzika”
Projekcja filmu podróżniczego o Afryce połączona z opowieścią Aruna Milcarza, „barwy wojowników” - akcja malowania twarzy, taniec wojownika oraz afrykańskie rarytasy czyli banany zapiekane w czekoladzie.  
Miejsce przeprowadzenia akcji: WDK Sułkowice – Łęg.
Koszt: 15 zł

5. 02 (środa) godz. 9.00
„Na Ojczystej Ziemi”
Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie oraz Planetarium w Chorzowie. 
W programie: projekcja filmu „Chleb”, warsztaty formowania i wypieku bułek, zwiedzanie Muzeum, degustacja własnych wypieków w bacówce, seans popularnonaukowy
w Planetarium, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego.
Koszt: 38 zł.

6.02 (czwartek) godz. 10.00
„Karnawał w Wenecji”

Prezentacja multimedialna najciekawszych miejsc we Włoszech, quiz z nagrodami „Najsłynniejsze zabytki Italii”, akcja plastyczna wykonania masek weneckich, zabawa „Ciao Italia”, degustacja pizzy.
Miejsce przeprowadzenia akcji: WDK Inwałd.
Koszt: 15 zł.

7.02 (piątek) godz. 9.00
„Gorące Karaiby”
Wyjazd do Parku Wodnego i Multikina w Krakowie. W programie: bitwa o statek piracki, zjazdy w paszczę aligatora, zdobywanie wyspy piratów, poszukiwanie zaginionych skarbów, seans filmowy 3D w Multikinie w Krakowie.
Koszt: 50 zł.

10  - 11 (poniedziałek / wtorek) lub 11 - 12 (wtorek / środa) godz. 15.00
„W Krainie Wiecznych Lodów”
Dwudniowy pobyt z noclegiem w Ośrodku „Czarny Groń” w Rzykach Praciakach. 
W programie: ślizgi po lodzie, budowanie igloo, deser lodowy w „Oberży Czarny Groń”, ognisko połączone z akcją „polowanie na śniadanie”, zabawy integracyjne „noski, noski eskimoski”, Yeti Fashion.
Koszt: 35 zł.

UWAGA! Zapisy i szczegółowe informacje w placówkach CKiW: w Targanicach –
tel. 33 875 12 25, w Sułkowicach – Łęgu – tel. 33 875 2745, w Inwałdzie – tel. 33 875 84 82, w Zagórniku – tel. 33 875 47 29, w  Rzykach – tel. 33 875 37 83 oraz Sułkowicach – Bolęcinie – tel. 33 870 13 64.


Świetlica Sułkowice-Bolęcina
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Kierownik : Pani Jadwiga Pytel
Telefon: 33 870 13 64
ul. Racławicka 123
34-125 Sułkowice-Bolęcina
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

01 - 14.02 w godz. otwarcia placówki
Foto Story

Wystawa fotografii autorstwa Moniki Wiktor.

03.02 (poniedziałek) godz. 9.30
Karnawałowy Zawrót Głowy
Impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym.
(Impreza organizowana wspólnie z  ZSS w Sułkowicach - Bolęcinie)

04 – 12.02
„W 6 Dni Dookoła Świata” -  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie

10.02 (poniedziałek) godz. 11.00
Julian Tuwim - Dzieciom
Konkurs czytelniczy oraz quizy eko-logiczne połączone z warsztatami rękodzieła  dla dzieci -wykonywanie walentynkowego upominku: serca w stylu schabby chic.
(Impreza organizowana wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej w Sułkowicach-Bolęcinie)

13.02 (czwartek) godz. 10.00 - 18.00
Dzień Tańca
Warsztaty tańca nowoczesnego dla uczestników zajęć tanecznych.

14.02 (piątek) godz. 10.00 - 13.00
Ikonopisarstwo
Warsztaty malowania ikon z cyklu „Kawiarenka Artystyczna” dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej prowadzone przez Magdalenę Otrębską absolwentkę Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej oraz mgr Wychowania Plastycznego na Uniwersytecie Śląskim - specjalizacja: grafika artystyczna.
Koszt 20 zł. od osoby
Obowiązują zapisy!
Szczegółowe informacje pod nr tel, 33 870 13 64 do końca stycznia lub 692 919 356

24.02 (środa) godz. 10.15  Zimowe Śledztwo Claire Gaudriot
Spotkanie czytelnicze dla Klubu Malucha „Tygryski” z cyklu „Spotkania z Książką”
(Impreza organizowana przez Filię Biblioteki Publicznej w Sułkowicach - Bolęcinie)

24.02 (środa) godz. 10.45  Kształty Zimy
Akcja plastyczna dla przedszkolaków.   


Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Kierownik: Pani Małgorzata Surzyn
Telefon: 33 875 84 82
Inwałd ul. Miła 9
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

04 – 11.02
„W 6 Dni Dookoła Świata”-  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie

12.02 (środa) godz. 10.00
W Poszukiwaniu Skarbu
Gra terenowa po Inwałdzie, mini - konkurs wiedzy o regionie.

13.02 (czwartek) godz. 10.00
Zimowe Inspiracje Twórcze
Akcja plastyczna dla dzieci.

18.02, 25.02  (wtorek) godz. 17.00
FOTO – STORY -  „Tajniki Obiektywu”
Warsztaty fotograficzne dla początkujących zorganizowane w ramach projektu Foto – Story.

20.02 (czwartek) godz. 16.00
„Tajemnica piękna kobiety w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym”. Spotkanie dla kobiet oraz zajęcia warsztatowe z wizażystką, instruktorem tańca, psychologiem i księdzem.
 
27.02 (czwartek) godz. 10.00
VII Gminny Konkurs „Przedszkolak potrafi”.
Konkurs wiedzy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Andrychów.
(Impreza współorganizowana z Przedszkolem z ZSS w Inwałdzie.)


Wiejski Dom Kultury w Targanicach
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Koordynator: Pani Kinga Piesko
Telefon : 33 875 12 25
Targanice, ul. Floriańska 2
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

03.02 (poniedziałek)
Zimowa Galeryjka
Ekspozycja fotografii Jerzego Panka.

04 – 11.02 
„W 6 Dni Dookoła Świata”-  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie
12.02 (środa) godz. 11.00
H2O
Wyjazd z dziećmi na basen do Hotelu & Spa Kocierz.

13.02 (czwartek) godz. 9.00
Poranek dla sanek

Wyjazd z dziećmi na sanki na górę Kocierz.

14.02 (piątek) godz. 10.00
Serce w szczęśliwej panierce

Akcja plastyczna dla dzieci

28.02 (piątek)
Udział uczestników koła teatralnego i wokalnego w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Wadowicach.


Wiejski Dom Kultury w Zagórniku
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Koordynator: Pani Sabina Gibas-Chmiel
Telefon 33 875 47 29
Zagórnik, ul. Szkolna 17
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

01.01 - 14.02
FOTO -  STORY - „Oblicza lata”
Wystawa zdjęć wykonanych przez uczestników pieszej wycieczki zorganizowanej 
przez Świetlicę w Sułkowicach – Bolęcinie.

3.02 (poniedziałek) godz. 10.00, 12.00
Tanecznym Krokiem
Warsztaty tańca dla dzieci prowadzone przez instruktor tańca Beatę Lewandowską.

04 – 12.02
„W 6 Dni Dookoła Świata”-  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie

10.02 (poniedziałek) godz. 10.00
Drewno i Decoupage
Warsztaty rękodzieła dla dzieci i młodzieży - ozdabianie drewnianych serduszek techniką decoupage z efektem spękań.

13.02 (czwartek) godz. 10.00
Bajkowy Świat Andersena
Konkurs czytelniczy oraz gry i zabawy integracyjne dla dzieci.
(Impreza organizowana wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej w Zagórniku.)

14.02 (piątek) godz. 10.00
Palce Lizać
Warsztaty kulinarne pieczenia muffinek w ramach Klubu Rozmaitości Kulinarnych.

25.02 (wtorek) godz. 10.30
Tęczowe Wirowanie
Spotkanie w Klubie Malucha „Pszczółki” -  warsztaty plastyczne i ruchowe dla dzieci 
5-6 - letnich. (Impreza organizowana wspólnie z  Filią Biblioteki Miejskiej w Zagórniku.)

25.02 (wtorek) godz. 18.00
Talerze i Pory Roku
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych: decoupage na szkle z efektem spękań. Koszt materiałów 15 zł od osoby. Zapisy w WDK Zagórnik tel.33 875 47 29 lub 518 599 869.


WIEJSKI DOM KULTURY W  SUŁKOWICACH ŁĘGU
Program Imprez na miesiąc Luty 2014

Kierownik: Pani Lucyna Migdałek
Telefon : 33 875 27 45
Sułkowice-Łęg, ul. Beskidzka
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
04 – 11.02
„W 6 Dni Dookoła Świata”-  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie

13.02 (czwartek) godz. 10.00
Zabawa w Teatr
Warsztaty teatralne, przygotowane w konwencji zabaw, pomogą dzieciom pobudzić  wyobraźnię i zaprzyjaźnić się ze sceną. Koszt 5 zł.

13.02 (czwartek) godz. 10.00
Zimowa Kuchnia Tereni
Warsztaty kulinarne dla dzieci - zapoznanie się z ciekawostkami i tajnikami kuchni zimowej, przygotowanie koktajli owocowych, deserów i ciasteczek lodowych. Koszt: 10 zł.
 
14.02 (piątek) godz. 9.00
Wodne Szaleństwo z Delfinem
Wyjazd na basen do Wadowic, korzystanie z atrakcji wodnych, ciepły posiłek w kawiarni.
Koszt: 10 zł.

19.02 (środa) godz. 10.40
„Laleczki do Pokochania”
Warsztaty plastyczne dla dzieci – wykonanie lalek z resztek włóczki i tkanin.

20.02 (czwartek) godz. 17.30
FOTO – STORY - „Księżniczki Mikołaja”
Wernisaż autorskich zdjęć młodzieży uczestniczącej w warsztatach fotograficznych  działającej pod kierunkiem pana Adama Ochockiego oraz występ grupy teatralnej z WDK 
w Sułkowicach – Łęgu z humoreską pt. „Seria z księżniczkami”.

26.02 (środa) godz. 16.00
FOTO – STORY - „Miasto Nocą”
Warsztaty fotograficzne dla młodzieży prowadzone pod kierunkiem pana Adama Ochockiego w ramach projektu Foto- Story.
27.02 (wtorek) godz. 17.00
Czas na Relaks
Warsztaty fitness dla młodzieży z wykorzystaniem ćwiczeń i technik relaksacyjnych, pomagających rozładować stres.


Świetlica CKiW w Rzykach
 Program Imprez na miesiąc Luty 2014

  Kierownik: Pani Krystyna Pietras
Telefon: 33 875 37 83
Rzyki, oś. Młocki Dolne 71
34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

04 – 12.02
„W 6 Dni Dookoła Świata”-  projekt wypoczynku zimowego dla dzieci realizowany 
w placówkach wiejskich CKiW w Andrychowie

10.02 (poniedziałek) godz. 10.30
Sposób na Serduszko  
Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
 
13.02, 14.02 (czwartek, piątek) godz. 10.00 – 13.00
Kwiaty i Kwiatuszki
Warsztaty rękodzieła dla dzieci i młodzieży. Zapisy i informacje w Świetlicy.

14.02 (piątek)  godz.13.00
W Górę Serca  
Happening walentynkowy - zapraszamy wszystkich do wspólnego wysłania w niebo liścików miłosnych i serduszek.

27.02. (czwartek) godz. 13.00
Tłusty Czwartek czyli Karnawał w Kuchni
Pączki, oponki, faworki, róże karnawałowe – warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży.

24.01 – 28 02 w godz. otwarcia placówki
„Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu”
Wystawa fotografii opracowana przez krakowski oddział IPN, prezentująca zdjęcia 
oraz dokumenty związane z osobą księcia metropolity krakowskiego Adama Sapiehy