„Opowieść o niebieskim baloniku i czerwonym wężu”

To czwarty spektakl Teatru Ruchu "Forma" z Inwałdu. Spektakl ten odniósł zwyciestwo na wadowickim Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych. Teatr Ruchu "Forma" działający w Inwałdzie zbiera laury nie tylko w powiecie wadowickim. To również laureat i stypendysta konkursu teatralnego organizowanego przez TVP.

Spektakl ten, zapewne nie byłby tak barwny gdyby nie stroje, które wyszły spod igły Doroty Skowron oraz wielki czerwony wąż, którego uszyła Jolanta Góra. Reżyseria, scenografia i choreografia - należała oczywiście do Anety Stuglik.

Któż z nas nie zna baśni o Królowej Śniegu? Właśnie ta piękna bajka Andersena była kanwą scenariusza spektaklu. Była Gerda i Kaj oraz zła królowa pod postacią wielkiego czerwonego węża ... Królowa Śniegu porwała Kaja do swojego królestwa. Jego serce i oko ranią odłamki zwierciadła, a serce zamienia się w sopel lodu.

Gerda nie może uwierzyć w śmierć przyjaciela, wyrusza na poszukiwania. Słowa - klucze nie są rozwiązaniem zagadki, dopóki nie połączy się ich w całość - wielkie serce, które trzeba mieć dla innych, aby roztopić okruszynkę lodu z czarciego zwierciadła.