„Fermentacja pragnień”

Tytuł spektaklu: Fermentacja Pragnień
Scenariusz, reżyseria : Aneta Stuglik
Oprawa plastyczna : Leszek Pielorz, AnetaStuglik i Młodzież Teatru Ruchu Forma
Muzyka : zespół Czerwie, Coco Rosie i Oval

Spektakl w wykonaniu Teatru Ruchu Forma z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, zainspirowany „Sklepami cynamonowymi” Brunona Schulza.  Utrzymany w konwencji teatru ruchu, tańca, teatru plastycznego.

Historia opowiada o smutnym losie mężczyzny. Jego samotności oraz pragnieniu stania się szczęśliwym człowiekiem, kochanym i rozumianym przez najbliższe otoczenie. Olbrzymie pragnienie bycia sobą tworzy w głowie bohatera marzenia posiadania czegoś niezwykłego, co ma mu dać radość i własną przestrzeń do życia. Zaczyna wędrówkę własnym śladem, która niestety nie trwa długo...

Fotografie spektaklu: Jarosław Skupień

 

RECENZJA: Teatr Ruchu FORMA „Fermentacja pragnień” w reż. Anety Stuglik

autor: "ZGRAJA" - Wadowickie Spotkania Teatralne (Notatki) dnia 13 kwietnia 2013

Nastrój „Sklepów cynamonowych” przenika to emanujące lirycznym pięknem widowisko taneczno-plastyczne. Młodzi artyści wykorzystują możliwości swoich ciał z dużą świadomością. Prosta scenografia z przezroczystych plastikowych ekranów delikatnie rozprasza światło i stwarza oniryczne, zniekształcone odbicia. Subtelność operowania środkami plastycznymi dopracowana konstrukcja dramaturgiczna, pozostawiają widzowi wiele miejsca na myślenie i dowolność interpretacji.

Zaproponowana przez Teatr Ruchu Forma, podróż po meandrach pamięci, bezkresnej przestrzeni wyobraźni mężczyzny, stanowiła prawdziwą ucztę estetyczną.

Koło Naukowe Teatrologów UJ