Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Data wizyty: 12 grudnia 2016 r.
Impreza: Andrychowski WagabundaZ wykształcenia jest doktorem inżynierii chemicznej. Stworzył projekt „Trzy Korony”, czyli pomysł na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) oraz Korony Himalajów i Karakorum. Do 2007 roku był redaktorem naczelnym pisma „n.p.m.”. Od maja pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Jest laureatem wielu nagród, w tym "Super Kolosa 2010". Wciąż planuje kolejne wyprawy...

hermaszewski

Data wizyty: 23-24 maj 2013

Impreza: Światowy Dzień Kosmosu

Pilot wojskowy, pierwszy Polak – kosmonauta. Obecnie generał brygady w stanie spoczynku. Zaczął latać w 1960 na szybowcach w Areoklubie Wrocławskim, a w późniejszym czasie na samolotach w na lotnisku w Grudziądzu. W 1961 roku wstąpił do Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie. Po szkole, którą ukończył jako prymus, został przydzielony do pułku obrony powietrznej w Poznaniu, gdzie latał w samolotach naddźwiękowych MIG-21. W 1976 roku trafił do grupy kandydatów na kosmonautów i rozpoczął szkolenie w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą. W 1978 roku został wyłoniony z grona kilkuset pilotów jako kandydat do lotu kosmicznego w ramach międzynarodowego programu Interkosmos, utworzonego przez ZSRR. 27 czerwca 1978 roku wystartował z kosmodromu Bajkonur na statku kosmicznym Sojuz 30 pod dowództwem kosmonauty radzieckiego, pułkownika Piotra Klimka. Lot trwał 7 dni, 22 godziny, 2 minuty i 59 sekund, a lądowanie nastąpiło 5 lipca w stepach Kazachstanu. W latach 1987-1990 był komendantem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (gdzie w 1988 roku dostał nominację oficerską), w latach 1991-1992 został zastępcą dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, a w latach 1992-1995 szefem bezpieczeństwa lotów WLiOP. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Kosmonautów i Astronautów Świata, członkiem Kapituły medalu Akademii Polskiego Sukcesu i członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i satelitarnych PAN oraz ASE - Stowarzyszenia Odkrywców.

gonera

Data wizyty: 28 - 30 kwiecień 2013

Impreza: Wiosna w Teatrze 2013 - Kocioł Teatralny

Aktor. Występował w teatrach wrocławskich: Operetce Wrocławskiej (1991-92), Polskim (1992-99), Piosenki (2005) oraz im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (2003-04). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

sowa foto 1280127658

Data wizyty: 20.04.2013

Impreza: Spotkanie Autorskie "Moje Syberyjskie Podróże"

Duchowny katolicki, dziennikarz i publicysta, dyrektor i współzałożyciel religia.tv. Absolwent krakowskiej Papieskiej Akademii Teologicznej, podyplomowych studiów na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. W latach 90-tych współpracował m.in. z dziennikiem Czas Krakowski oraz z tygodnikiem Gość Niedzielny. Od 1995 r. był związany z radiofonią katolicką współtworząc Radio Plus w Krakowie, a w latach 2001-2005 był prezesem ogólnopolskiej sieci rozgłośni radiowych Radia Plus. Jako publicysta współpracował z Dziennikiem, Rzeczpospolitą, Życiem Warszawy i tygodnikiem Wprost. W religia.tv prowadził cykle Bez kadzidła, Słowik języka boskiego, na podstawie którego została wydana wersja książkowa oraz cykl programów popularyzujących kwestie ekonomiczne Własność to wartość. Prywatnie interesuje się podróżami i polityką.

wiecek 

Data wizyty: 22 marca 2013, 11 kwietnia 2013

Impreza: Filmowe Rekolekcje - "Tischner. Życie w opowieściach"

               W 70 Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim

Scenarzysta, reżyser. Dla telewizji publicznej współtworzył i realizował pierwszą serię „Rozmów na koniec wieku”, wyreżyserował „Historię filozofii po góralsku wg Tischnera” (nagroda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz Jańcio Wodnik na festiwalu „Prowincjonalia we Wrześni), a także cykl dokumentalny „Archiwum polskich wydarzeń kulturalnych”. Jest współscenarzystą filmów telewizyjnych „W tym domu nie straszy” oraz kontynuacji „W tym domu nadal straszy” i serialu animowanego „Kleofas w świecie kapitalizmu” (nagroda Fundacji Przedsiębiorczości). Jego debiut fabularny „Anioł w Krakowie” był nagradzany i nominowany do najważniejszych nagród filmowych (zdobył m.in. trzy nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni, w tym za najlepszy debiut reżyserski oraz trzy we Wrześni, a także aż w czterech kategoriach nominowany był do najbardziej prestiżowej nagrody polskiego środowiska filmowego - Polskich Orłów). Jego drugi kinowy film pełnometrażowy – „Zakochany Anioł” – miał swą premierę 21 kwietnia 2005 roku w Hollywood przy Bulwarze Zachodzącego Słońca… Jego trzeci film kinowy to „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku”, oparty o serial „Historia filzofii po góralsku wg ks. Tischnera” (2006 premiera, dystrybucja kinowa: 2007). W roku 2007 zadebiutował jako reżyser teatralny, wystawiając w szkole teatralnej w Krakowie „Kabaret filozoficzny”, oparty o własną adaptację tekstów ks. Tischnera z Krzysztofem Globiszem w roli głównej.W roku 2008 ukończył dwa duże filmy dokumentalne: „Tischner: ksiądz na manowcach” oraz „Marek Edelman. Życie. Po prostu” (również pod tytułem: „Dowódca Edelman”). Oprócz kina lubi gęś nadziewaną drobiowymi sercami, a także zmrożoną, czystą wódeczkę.

beres 

Data wizyty: 22 marca 2013, 11 kwietnia 2013

Impreza: Filmowe Rekolekcje - "Tischner Życie w opowieściach"

               W 70 Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim

Producent filmowy i telewizyjny, scenarzysta, dziennikarz; nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1989), Fundacji POLCUL (1988), Ministra Kultury (1998), Nagrodę Prezesa Krajowej rady Radiofonii i Telewizji (1999), Nagrodę Główną Sieci Empik w kategorii wydarzenie literackie (2008). W latach 1982-89 prowadził podziemne pismo „Prominieści”. Nazajutrz po pierwszych wolnych wyborach w czerwcu 1989, zaczął oficjalną pracę w „Tygodniku Powszechnym”. W następnych latach współpracował ściśle z Radiem RMF, był szefem publicystyki w TVP, a także felietonistą „Gazety Wyborczej”. Od roku 1997 współprowadzi firmę „Bereś & Baron Media Productions”. Autor bądź współautor kilkunastu książek, m.in.: “Tylko nie o polityce” (Instytut Literacki Paryż, 1989), “Gen. Kiszczak mówi prawie wszystko”, “Gliniarz z Tygodnika” (1991), “Gra w Kraków. Przewodnik po klimatach Krakowa” (1997), “Onyszkiewicz – ze szczytów do NATO” (1998), “Trzecia Rzeczpospolita od płota do płota, czyli Zoszczenko wiecznie żywy” (1999), “Czwarta władza. Najważniejsze wydarzenia medialne III RP –1989–99” (2000), „ks. Stanisław Musiał – duchowny niepokorny” (2006), „Kapuściński: Nie ogarniam świata” (2007), “Marek Edelman. Życie. Po prostu” (2008).

czubaszek 

Data wizyty: 15 marca 2013

Impreza: Spotkania na Wysokich Szpilkach - Autorskie Spotkanie z Marią Czubaszek

Polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 roku została nominowana w studenckim plebiscycie MediaTory w kategorii AkumulaTOR.