Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Mamy nadzieję, że miłośnicy wakacyjnych przygód i mocnych wrażeń nie zawiedli się i tym razem na ofercie przygotowanej przez placówki CKiW w Andrychowie, które w miesiącu lipcu przeprowadziły projekt wakacyjnego wypoczynku pod hasłem „LATO Z ROZWICHRZONĄ CZUPRYNĄ”.

W programie znalazły się m.in.: wycieczki do Cieszyna, Zatora, Inwałdu, Niedzicy i Czorsztyna, Rabki-Zdroju, Krakowa i Tyńca. Każdy mógł wybrać najbardziej atrakcyjne dla siebie propozycje. Uczestnicy akcji zwiedzali piękny zamek w Niedzicy oraz urokliwe ruiny zamku w Czorsztynie, wzięli udział w warsztatach „Opowiadamy o świecie” w Cieszynie oraz warsztatach etnologicznych w Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” w Krakowie. W czasie edukacyjnej gry terenowej w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu poznali historię i zwyczaje panujące w klasztorze. Na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie – w herbaciarni „Laja” – degustowano herbaty z różnych stron świata, poznawano historię zabytków Cieszyna. Zwiedzano również najpiękniejsze i najciekawsze miejsca świata w „Parku Miniatur” w Inwałdzie.

W czasie realizacji projektu wiedzę przeplatano z rozrywką i zabawą. Wiele emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczyło uczestnikom korzystanie z licznych atrakcji Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce, Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze oraz Parku Wodnego w Krakowie. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wywołał wzruszający i barwny spektakl „Pippi Pończoszanka”, prezentowany w ramach programu Instytutu Teatralnego w Warszawie i Teatru Pinokio w Łodzi „Lato w Teatrze”.

Podróżowano w różne miejsca i różnymi środkami transportu: autokarem, statkiem po jeziorze Czorsztyńskim lub ciuchcią turystyczną do Inwałd Parku.

Głównym sponsorem tegorocznej akcji „Lato 2015” był Inwałd Park. W podziękowaniu za wsparcie uczestnicy przeprowadzili na terenie Mini Zoo „Kucyk” akcję plastyczną pod hasłem: „Inwałd Park – podróż wszechczasów”. Akcję „Lato 2015” wspomogli również właściciele Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego „Kocierz”. Organizatorzy i uczestnicy akcji „LATO 2015” serdecznie wszystkim dziękują za wsparcie.

W projekcie „LATO Z ROZWICHRZONĄ CZUPRYNĄ” udział wzięło łącznie 398 osób. Ponadto w ramach akcji „LATO 2015” zorganizowano w placówkach gminnych stacjonarne zajęcia animacyjne i artystyczne, wyjazdy na basen, rozgrywki na polu paintballowym oraz inne formy wypoczynku dla dzieci z gminy Andrychów. Kolejne atrakcje czekają na dzieci w drugiej połowie sierpnia. Serdecznie zapraszamy.