Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

14 października w Zagórniku oddano do użytku wyremontowany Wiejski Dom Kultury. Na inauguracyjny koncert przyszło tak wielu mieszkańców, że zabrakło miejsc.

 

Nowy WDK otwarli: Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz z dyrektorką Centrum Kultury i Wypoczynku Izabelą Bylicą. Towarzyszyli im radni m.in. Paweł Łysoń, a także sołtys Tomasz Fijołek, obiekt poświęcił proboszcz parafii p.w. Świętych Bartłomieja i Łukasza ks. Stanisław Wilkołak. Po uroczystym przecięciu wstęgi były występy i poczęstunek. Występowała młodzież z Zagórnika oraz tutejszy Chór Misericordias Domini pod dyrekcją Tadeusza Prystackiego.

 

Dziś WDK jest nie do poznania. Wyremontowano salę widowiskowo-taneczną i zaplecze sceniczne – sala posiada nowoczesną podłogę taneczną, okładziny i lustra na ścianach! Dzięki nowoczesnemu nagłośnieniu i oświetleniu pomieszczeń przygotowano obiekt do organizowania koncertów, prób grup tanecznych i teatralnych oraz spektakli teatralnych. Sala wyposażona jest w nowoczesny rzutnik i ekran! Scenę powiększono o zaplecze. Na sali zamontowano mobilną ścianę akustyczną, wydzielając dzięki temu dodatkowe pomieszczenie. Na byłej antresoli urządzono galerię wystawienniczą. Piętro to piękne i jasne sale dydaktyczne. Jedną z nich wyposażono w mobilną ściankę umożliwiającą podział pomieszczenia na dwa. Pomieszczenie sali szkoleniowej zmodernizowano na potrzeby nauki dla grup zorganizowanych, szkoleń lub konferencji. Nie zapomniano o zapleczu sanitarnym i pomieszczeniach socjalnych. Wprowadzono wiele udogodnień m.in. dla osób niepełnosprawnych. WDK będzie służyć wszystkim mieszkańcom, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży – mówił podczas otwarcia burmistrz Tomasz Żak.

Całość kosztowała 1 556 990,41 zł, a unijna dotacja w tej sumie to 720 tys. zł.

 

Źródło: Nowiny Andrychowskie