Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Zapraszamy do obejrzenia galerii foto z tegorocznej Akcji Lato!

Podsumowanie AKCJI LATO 2014
 
W związku z rokiem Oskara Kolberga  - wybitnego etnografa, folklorysty i muzyka gminne    placówki CKiW w Andrychowie w miesiącu lipcu przeprowadziły projekt wakacyjnego wypoczynku pod hasłem „ETNO LATO 2014”.

W programie znalazły się m.in. wycieczki do Bochni, Pszczyny, Cieszyna, Wisły i Ustronia. Uczestnicy zwiedzali Kopalnię Soli trasą turystyczną oraz wzięli udział w warsztatach tkackich i garncarskich w Osadzie VI Oraczy w Bochni. W czasie akcji edukacyjnej w Muzeum Zamkowym w Pszczynie poznali zwyczaje książęcego rodu Hobbergów. W Skansenie w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Beskidzkim w Wiśle oraz Muzeum Ustrońskim zobaczyli jak żyli i czym się zajmowali ludzie dziesiątki i setki lat temu. Na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie w herbaciarni „Laja” degustowano herbaty z różnych stron świata, wypiekano bułeczki, poznawano historię zabytków Cieszyna.

Nie zabrakło też rodzimych tradycji i historii rejonu andrychowszczyzny, z którą uczestnicy projektu zapoznali się w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej, gdzie przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne malowania na płótnie. W trakcie pieszej wycieczki Szlakiem Krajobrazowym Beskidu Małego w okolicach Zagórnika dzieci podziwiały piękno przydrożnych kapliczek i poznawały historię ich powstania. W czasie realizacji projektu wiedzę przeplatano z rozrywką i zabawą. Największą radość sprawiły uczestnikom zabawy w Magicznej Osadzie i Parku Linowym w Ośrodku „Czarny Groń” w Rzykach Praciakach, pobyt w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie, leśny tor przeszkód i budowanie szałasów w czasie pieszej wycieczki, warsztaty plenerowe na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie oraz szaleństwa w Parku Rozrywki „Zabawowo” w Bielsku.

Ponadto w ramach akcji „LATO 2014” zorganizowano w placówkach gminnych stacjonarne zajęcia animacyjne, wyjazdy na basen oraz inne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży z gminy Andrychów. O potrzebie i atrakcyjności organizowania tego rodzaju wypoczynku świadczy ilość uczestników. W projekcie ETNO LATO 2014 udział wzięło łącznie 380 osób, natomiast z pozostałych form wypoczynku w placówkach wiejskich skorzystało ponad 270 uczestników. Kolejne atrakcje czekają na dzieci w drugiej połowie sierpnia.

Serdecznie zapraszamy.