Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

W piątek, 7 października, w holu Miejskiego Domu Kultury zebrało się mnóstwo osób, aby zobaczyć prace Zbigniewa Burego vel Alexa Johansona. Otwarcie wystawy „Pół żartem, pół serio” było nie lada wydarzeniem. Na początku spotkania kilka słów o artyście powiedziała Maria Biel Pająk. To ona powiedziała, że czas, który Zbigniew Bury poświęcił na tworzenie, to czas przeszły niezmarnowany. Gratulacje płynęły od burmistrza Tomasza Żaka, dyrektor CKiW Anety Wądrzyk, prezesa Miłośników Ziemi Wadowickiej Zbigniewa Jurczaka i od innych gości przybyłych na wernisaż. Zbigniew Bury dziękował wszystkim, którzy przez wiele lat pracy pomagali mu i dalej pomagają. Szczególne podziękowania przekazał za pomoc w stworzeniu folderu w którym można zobaczyć jego prace.

Wśród prac Johansona znajdziemy obrazy, rzeźby w drewnie i ceramiczne formy będące wyobrażeniem kobiet i mężczyzn – posiadaczy wyrazistych nosów, wyłupiastych oczu i łabędzich szyj, par uchwyconych w miłosnych uściskach, które w swej między płciowej komunikacji używają języka w sposób wyraźny i często bardzo dosłowny. Zaraz obok pojawia się osobliwa menażeria – rzeźby kotów, świń, baranich głów, obrazy kogutów i zwierząt wszelkiej maści, które, jak gdyby nigdy nic, towarzyszą trzem królom, kolędnikom i aniołom – pisze o pracach Alexa Johansona Katarzyna Pach-Sznepke.

Artysta składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przybyli na wernisaż.