Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

22. października Miejski Dom Kultury wypełnił się muzyką na najwyższym poziomie! Wszystko to, dzięki kilkunastu muzycznym gwiazdom, które koncertowały w ramach Muzzycznego Tripu. Zapytacie pewnie - skąd nagle kilkanaście gwiazd, skoro organizatorzy zapowiadali, że na scenie pojawią się takie znane nazwiska jak Staszek Soyka,  Bernard Maseli i Andy "Stewlocks" Ninvalle oraz Big Band Małopolski? No właśnie! BBM to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Młoda, bo licząca sobie 10 lat formacja muzyczna zdołała wiele razy udowodnić swoje niezwykłe umiejętności podczas ogólnopolskich festiwali i konkursów. W jej składzie grają studenci Akademii Muzycznych, słuchacze i absolwenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Big Band prowadzi z rozmachem dr hab. Ryszard Krawczuk - wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Słuchając ich występu bez wątpliwości można stwierdzić, że w szeregach BBM grają niezwykli instrumentaliści. Nie zapominajmy również, że wiele z utworów napisanych dla BBM zagranych podczas koncertu w MDK to również wielkie nazwiska - twórcy kompozycji!

Koncert prowadził goszczący już wiele razy w Andrychowie - Rafał Bryndal, umiejętnie zapowiadając występy kolejnych gwiazd. My, któryś już raz z rzędu nie mogliśmy się nadziwić iście nieziemskim umiejętnościom opanowania wibrafonu przez Bernarda Maselego, oraz strun głosowych przez znakomitego rapera i tancerza z Gujany - Andy'ego "Stewlocks" Ninvalle'a, który znalazł czas by w drodze pomiędzy koncertami w europejskich stolicach odwiedzić... Andrychów! Oglądając występy tych dwóch wirtuozów dźwięku doszło do nas z całą mocą to, jak niezwykłym stworzeniem jest człowiek, i jakie - dzięki systematycznej pracy i pasji może osiągnąć rezultaty w multiplikowaniu swojego talentu. Pomyśleć tylko, że kilka wieków temu, tego rodzaju  umiejętności nie wyszły by ich posiadaczom "na zdrowie" :)

Obserwując obu muzyków, ich zachowanie podczas interpretacji kolejnych utworów trzeba stwierdzić, że w proces twórczy włączone były nie tylko umysł, ale też całe ich ciała! Niesamowite poczucie rytmu i podążający za nim ruch zaimponowały podziwiającej ich publiczności, która po każdym występie nagradzała solistów wiekimi brawami.

Gwiazdą Muzzycznego Tripu był jeden z naszych ulubionych polskich twórców - Stanisław Soyka! Sławny wokalista jazzowy, pianista, skrzypek, kompozytor, ale też wnikliwy obserwator otaczającej nas rzeczywistości potwierdził niekwestionowane umiejętności kompozytorsko - tekstowe, budząc falę wspomnień. Co chwilę dało się słyszeć towarzyszący artyście śpiew słuchaczy koncertu.

Niezwykły, dynamiczny wieczór! Pełna sala andrychowskiego MDK żywo reagowała na występy genialnego beat boxera i showmana z Gujany, będącego swego rodzaju białkowym, sześciogłosowym syntezatorem muzyki, bo chyba tyle jednocześnie różnych "śladów" dźwiękowych można było doszukać się w jego głosie. Szczególnie zachwycił nas wspólny występ perkusisty BBM i "Stewlocks'a". Jakby tego jeszcze bylo mało - już za chwilę dźwiękowe potyczki "Stewlocks'a" i Bernarda wraz z jego fantastycznie brzmiącym wibrafonem!

Wróćmy jeszcze na chwilę do koncertu gwiazdy! Król nastroju - Stanisław Soyka, to również prawdziwy ekwilibrysta dźwięku, potrafiący ze swoich tekstów i muzyki wydobyć esencję uczuć! Jeśli dodamy do tego świetnie prowadzony dialog z publicznością - nie dziwi burza oklasków po każdym z prezentowanych - ponadczasowych utworów.

Co ciekawe sala MDK wypełniła się słuchaczami nie tylko z Andrychowa! Muzzyczny Trip to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu uznanych imprez jazzowych południa Polski.

Zapraszamy na fotoreportaż!

Treść i Foto: www.andrychow.pl