Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

​Postać Władysława Bartoszewskiego była przyczyną ożywionej dyskusji na temat współczesnych autorytetów podczas poniedziałkowego (24.10) spotkania w Saloniku Literackim. Tym razem gościem cyklu był znany dziennikarz Witold Bereś.

 

Spotkanie rozpoczęło się od seansu fragmentu filmu poświęconemu Bartoszewskiemu, autorstwa Artura Więcka i właśnie Witolda Beresia. – Jak to możliwe, że Bartoszewski, który przeszedł przez piekło Oświęcimia, walczył w Powstaniu Warszawskim, był wieloletnim więźniem stalinowskim a później, w stanie wojennym został internowany, dziś tak „dzieli” Polaków? Nie ma wątpliwości, że – niezależnie od poglądów politycznych – ta postać powinna być autorytetem – zastanawiał się gość Miejskiego Domu Kultury.

 

Witold Bereś podzielił się także z publicznością swoimi ostatnimi spotkaniami z Andrzejem Wajdą. - Obaj, Bartoszewski i Wajda, zasługują na specjalne miejsce w zbiorowej pamięci, a jednak w wielu przypadkach wzbudzają skrajne emocje - mówił. Wystąpienie autora książki "Bartoszewski. Droga" zaowocowało dyskusją nad współczesną rzeczywistością i społeczeństwem. I podobnie, jak Bartoszewski w swojej działalności i twórca „Popiołów” w swoich filmach, uczestnicy Saloniku musieli pochylić się nad problemami dzisiejszej Polski.

 Źródło: www.nowiny.andrychow.eu