Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

W andrychowskim Miejskim Domu Kultury można oglądać prace Natalii Klęczar. W czwartek 10 listopada 2016 r. otwarto wystawę.

Natalia Klęczar uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej, w zeszłym roku uzyskała dyplom magisterski na kierunku grafika cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Należy do Grupy Twórców „MY”. Interesuje ją grafika, ilustracja, plakat, malarstwo.

Prace prezentowane w MDK to fragmenty cyklów: „Na plaży” oraz „Ilustracje rybne”. Ten ostatni jest wykonany w druku cyfrowym: każda z prac jest rysunkiem autorki, później skanowanym i drukowanym na eleganckim papierze. Natalia pokazała też swoje dzieła aluminograficzne – to jedna z najstarszych w świecie technik druku płaskiego, której podstawowym tworzywem jest płyta aluminiowa (algrafia jest odmianą litografii). Oryginalne metody pracy to efekt studiów w Cieszynie. - Bardzo spodobała mi się ta technika podczas zajęć z grafiki warsztatowej – mówi Nowinom.

Na wernisażu zjawiło się kilkadziesiąt osób. Były słowa podziękowania i gratulacje. My naszym Czytelnikom wystawę prac Natalii Klęczar serdecznie polecamy!

Źródło: nowiny.andrychow.eu