Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Repertuar Kwiecień 2014

 

11.04 (piątek) godz. 12.00 25 LAT WOLNEJ POLSKI

 „Z marmuru, żelaza, nadziei...” film dokumentalny
po seansie spotkanie autorskie z producentami i publicystami Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko o budowaniu wolnej Polski z udziałem Andrzeja Wajdy.Witold Bereś (1960) - publicysta, producent filmowy i scenarzysta, dziś szef portalu Polska ma Sens. Pracował w „Tygodniku Powszechnym”, TVP1, „Gazecie Wyborczej”, przez lata związany z radiem RMF. Współprowadził magazyn kulturalny „Dobre książki”. Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym m.in wywiadów-rzek z Czesławem Kiszczakiem, opowiadań - „Trzecia Rzeczpospolita od płota do płota”, książki „Czwarta władza. Najważniejsze wydarzenia III RP”. Producent takich filmów fabularnych jak „Anioł w Krakowie ”, „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku”, „Wszystkie kobiety Mateusza” czy dokumentalnych „Goralenvolk, Tischner - życie w opowieściach” czy „Bartoszewski. Droga”. Współtwórca Fundacji „Świat ma Sens” promującej pozytywne myślenie o Polsce i świecie.

Krzysztof Burnetko (1965) - dziennikarz prasowy i publicysta, z wykształcenia prawnik. Pracował w „Tygodniku Powszechnym” i w „Polityce”, z którą związany jest do dziś m.in jako autor popularnego narciarskiego „W śniegu i po śniegu”. Współautor książki „Wałęsa. Epoka. Ludzie”.
Cena biletu 10 zł.
Cena biletu dla grup zorganizowanych 5zł.

 

26-27.04.2014 godz.14.00, 16.00 Poranek MAMA TATA I JA

 „Tydzień Przygód w Afryce”- film animowany o szalonych przygodach grupy przyjaciół w Afryce pośród przepięknych krajobrazów, dzikich zwierząt i tamtejszych mieszkańców.
cena biletu 8 zł.

 

 

27.04.2014 godz.18.00, 20.00 „Papież Polak”, ”Zanim stąd odejdę, proszę was…” filmy dokumentalne Aliny Czerniakowskiej .Alina Czerniakowska jest reżyserem, scenarzystką i dziennikarką telewizyjną. Ma na swym reżyserskim koncie największą liczbę półkowników, czyli filmów których rozpowszechnianie było w PRL-u obłożone cenzurą. Dwukrotnie była laureatką Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, a w 1999 r. została odznaczona Medalem Polonia Mater Nostra Est.

 Projekcja filmu „Papież Polak” o Karolu Wojtyle – polskim Papieżu Janie Pawle II, człowieku który zmienił oblicze świata poprzedziła spotkanie z Aliną Czerniakowską twórczynią przedstawionego nam wzruszającego dokumentu. To subiektywna i osobista refleksja o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przypominając spotkania Ojca Świętego z rodakami, autorka filmu próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie znaczenie miało i ma dla Polski to, że papieżem został Karol Wojtyła. Wykorzystane w filmie, nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia oddają klimat pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny, pokazują, kim był dla Polaków i jakie stawiał im zadania, aby Polska mogła być wolna i odzyskanej wolności nie utraciła rozumnie ją utrwalając.