Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

1.06 (niedziela) godz. 9.00, 10.30

BAJKOLANDIA w Kinie Świadomego Widza. Pokaz filmu “RIO”.

Darmowy seans filmu animowanego dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

“RIO” – film animowany twórców "Epoki lodowcowej”. Niezwykłe przygody udomowionej papugi, która porzuca wygodne życie w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji i wyrusza do egzotycznego Rio de Janeiro.

 

23.06 (poniedziałek) godz. 14.00

Inauguracja programu AKADEMIA PLANETE + DOC.

Pokaz filmu „KREW W TWOIM TELEFONIE”.

Darmowy pokaz filmu dla nauczycieli i pedagogów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozpoczęcie nowego, cyklicznego programu edukacyjnego w Kinie Świadomego Widza, dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat.

“KREW W TWOIM TELEFONIE” – film dokumentalny z programu edukacyjnego Planete + Doc.Czy rzeczywiście wiemy, co kryje w sobie nasz telefon? Reżyser tego filmu ujawnia silne i wstrząsające powiązania przemysłu telefonii komórkowej z nielegalnym wydobyciem surowców w Kongo. Każda wykonana przez komórkę rozmowa nakręca zbrodniczy biznes, przysparzając dochodów nielegalnym kopalniom surowców mineralnych w Kongo. Ten kraj, który posiada tak olbrzymie i bogate złoża surowców mineralnych, od lat ogarnięty jest wojną, w której do tej pory zginęło już prawie 5 milionów ludzi, a 300 tysięcy kobiet brutalnie zgwałcono.

Czas trwania: 82 minuty/ Gatunek: dokumentalny/ Reżyseria: Frank Piasecki Poulsen

 

27.06 (piątek)

II EDYCJA WAKACYJNEGO KINA PLENEROWEGO W PARKU MIEJSKIM.

TANECZNA PODRÓŻ Z FILMEM CARLOSA SAURY.

Program:

19.30 – pokazy i warsztaty tańca Latino Dance dla całej rodziny.

21.00 – projekcja filmu “Carmen” Carlosa Saury.

„CARMEN” – znany choreograf Antonio przygotowuje, wraz z zespołem, balet "Carmen". Wszyscy są już gotowi do rozpoczęcia prób, lecz Antonio ciągle nie jest pewien, kto powinien wykonywać tytułową partię. Primabalerina Cristina, którą przewidziano pierwotnie do tej roli, wydaje mu się zbyt stara i za mało „ognista”. Szuka Carmen takiej, jaką sobie wymarzył. Znajduje ją niespodziewanie w jednej z sal tańca. Zafascynowani sobą, zostają kochankami. Carmen pozostaje jednak opanowana i niezależna...