Wywiad z Maciejem Słotą

Zapraszamy do lektury wywiadu z Maciejem Słotą, przeprowadzonego przez Anne Małachowską z portalu naScenie.info!

 

SPEKTAKLE GOŚCINNE

Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne pod hasłem WIOSNA W TEATRZE odbędą się w dniach 23 – 30 marca 2017 roku. Już dziś zdradzamy jakie spektakle gościnne będzie można zobaczyć w Andrychowie:
|
23.03 (czwartek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Spektakl gościnny: ZGAGA. Autorska sztuka Doroty Stalińskiej oparta na motywach powieści Nory Ephron.
Sztuka familijna od 8 roku życia

ZGAGA – czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością. Sztuka od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i wypełnia po brzegi największe polskie teatry. Była również owacyjnie przyjęta w Toronto, New Yorku i Chicago, w Wiedniu, w Szwecji i w Izraelu na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Kobiecych. Sztuka otrzymała nagrodę Srebrnego Asa przyznawaną przez Polish Promotion Corporation.
Historia, która może przydarzyć się każdemu. Wielka miłość, wielka zdrada, wielki płacz, wielki śmiech. Panowie śmieją się z pań. Panie śmieją się z panów. Dzieci z obojga, bo znają to z domu.
„ZGAGA” to tragikomedia opowiadająca w niezwykle zabawny sposób historię autorki popularnych książek kulinarnych, która będąc w siódmym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem, z drugim mężem odkrywa romans tegoż męża z żoną znanego dyplomaty i... opowiada o tym w niezwykle zabawny sposób, ponieważ – jak twierdzi – zamieniając dramat w anegdotę nie czuje się tak strasznie bólu, zamieniając dramat w anegdotę można sobie jakoś z tym bólem poradzić. Sztuka wystawiona jest w bardzo efektowny sposób. Akcja rozgrywa się w trakcie pokazu kulinarnego. Bohaterka gotuje na scenie i częstuje publiczność swoimi potrawami... wciągając ją od samego początku do czynnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Premiera 1996 r.
Producent – Dorota Stalińska
Autor – Dorota Stalińska /na motywach powieści Nory Ephron/
Reżyseria – Dorota Stalińska
Scenografia – Dorota Stalińska
Kostiumy – Dorota Stalińska
Występuje – Dorota Stalińska

Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa: rząd 1 – 9), 60 zł (sala widowiskowa: rząd 10 – 18), 50 zł (balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl.

 

25.03 (sobota) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Spektakl gościnny: GARDEROBA. Spektakl komediowy.
Studio teatralne „Scena na Scenie” z Krakowa

Dwie aktorki oczekują w garderobie na wezwanie na scenę, przygotowując się do ról w klasycznym dramacie. W ich rozmowach pojawia się alchemia kulisowych zakamarków, a garderoba zamienia się w scenę, na której rozgrywa się tragikomedia pełna skrajnych emocji. Poprzez zabawne dialogi i śmieszne sytuacje, spektakl obnaża ludzkie słabości i mechanizmy, które rządzą nie tylko światem teatru. Satyryczno-liryczny popis aktorski, który pobudza do refleksji nad stosunkami międzyludzkimi we współczesnej rzeczywistości.

Aktorki śmieją się z widzów, ze swoich kolegów po fachu i z samych siebie. /Kamila Bubrowiecka, Dziennik Teatralny/
Z babilońskich nudów aktorki grają ze sobą w środowiskowego durnia. /Paweł Głowacki, Dziennik Polski/
Popis aktorski i teatralny majstersztyk. /Anna Kańska-Małachowska, nascenie.info/

„Scena na Scenie” – studio teatralne działające we współpracy z krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP
Scenariusz i reżyseria – Miro Prohazka
Konsultacja scenograficzna – Jerzy Rudzki
Aktorzy:
Lidia Bogaczówna
Beata Wojciechowska

Cena biletu: 30 zł (sala widowiskowa, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu
, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl.

27.03 (poniedziałek) godz. 10.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Spektakl gościnny: KSIĘGA LASU. Spektakl dla dzieci.
Studio teatralne „Scena na Scenie” z Krakowa

Przygody dzielnego Drwala, który postanawia uratować chore leśne Echo, zachęcają małych widzów do refleksji nad koniecznością dokonywania wyboru pomiędzy dobrem i złem, nad przyjaźnią, lojalnością i poszanowaniem każdego istnienia. W atrakcyjnej, interaktywnej formie spektakl przedstawia wartości, które nadają życiu sens i daje pretekst do rozmowy z dziećmi na ważne tematy.

„Scena na Scenie” – studio teatralne działające we współpracy z krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP
Scenariusz i reżyseria – Wojciech Graniczewski
Muzyka – Jan Hnatowicz
Scenografia – Bożena Pędziwiatr
Aktorzy:
Lidia Bogaczówna/ Bożena Zawiślak-Dolny
Katarzyna Chlebny/ Katarzyna Zawiślak-Dolny
Anna Lenczewska/ Justyna Orzechowska
Bolesław Brzozowski/ Jacek Milczanowski

Cena biletu: 10 zł (sala widowiskowa, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu
, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl.

 

28.03 (wtorek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Spektakl gościnny: MUSICODRAMA 3. Musical kieszonkowy.
Studio teatralne „Scena na Scenie” z Krakowa

Matka i córka uczestniczą w tajemnicy przed sobą w castingu, nieświadome faktu, że obie walczą o główną rolę. Akompaniuje im zaprzyjaźniony pianista, entuzjasta psychoterapii. Życie prywatne tej trójki miesza się ze sceniczną karierą w tyglu gorących emocji. Twórczy konflikt pokoleń, moc wzruszeń i świetna zabawa w towarzystwie wybitnych artystów krakowskich scen.
W spektaklu arie operowe konkurują z hitami muzyki rozrywkowej (m.in. Adele, Frank Sinatra, Elvis Presley, Carole King) w mistrzowskich aranżacjach i znakomitych tłumaczeniach tekstów na język polski.

Ponad godzinny spektakl mija jak oka mgnienie. /Adam Czopek, www.maestro.net.pl/
Podczas Nocy Teatrów w Operze Krakowskiej prezentowany był znakomity spektakl „Musicodrama”. Nastrój tej nocy był niepowtarzalny. /Dziennik Polski (Joc Wak)/
Lekkość dialogów, dobre aktorstwo i wspaniale wykonywane utwory przerywano brawami. /Stanisław Zachwieja, podhale24.pl/

„Scena na scenie” – studio teatralne działające we współpracy z krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP
Scenariusz i reżyseria – Wojciech Graniczewski
Kierownictwo muzyczne – Jerzy Kluzowicz
Aktorzy:
Katarzyna Zawiślak-Dolny
Bożena Zawiślak-Dolny
Jerzy Kluzowicz

Cena biletu: 30 zł (sala widowiskowa, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu
, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl.

 

Karnet na trzy spektakle gościnne: ZGAGA – 23.03, GARDEROBA – 25.03, MUSICODRAMA 3 – 28.03,): 100 zł. Sprzedaż: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa plakatów, które na przestrzeni niemal 50 lat promowały Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Na miłośników twórczości plakacistów czeka zatem podróż do przeszłości i spotkanie z wrażliwością największych polskich twórców. Plakaty tworzyli znani polscy graficy, tacy jak Andrzej Czeczot, Stasys Eidrigevicius, Tadeusz Grabowski, Michał Kliś, Alexander A. Łabiniec, Rafał Olbiński, Andrzej Pągowski, Ewa Pietrzyk, Waldemar Świerzy czy Józef Wilkoń. Ekspozycja prac potrwa do 28 kwietnia.

 

MACIEJ SŁOTA

Jest absolwentem Krakowskiej PWST. Przez dwa lata był etatowym aktorem Teatru Ludowego, a następnie Teatru Bagatela, gdzie wciąż gra gościnnie. Jest związany z Teatrem KTO Jerzego Zonia, występował również na Scenie Molière w Krakowie. Jest aktorem uniwersalnym – odnajduje się w różnorodnym repertuarze, od Shakespeare’a, Czechowa, Słowackiego, Wyspiańskiego, Witkacego i Gombrowicza, przez Gogola, Fredrę i Zapolską, po Frayna i Cooneya. Od lat bawi publiczność Teatru Bagatela rolami w kultowych farsach „Mayday” i „Mayday 2”, równocześnie pokazując się z zupełnie innej aktorskiej strony w spektaklach „Macbeth”, „Trzy siostry” czy „Ślub”. Ma na koncie występy w produkcjach kinowych i telewizyjnych, a w 2011 roku na 30. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, dzięki roli w filmie „Heniek” (reż. E. Kowalewska i G. Madej), zdobył nagrodę aktorską Ekranowe Odkrycie Roku. Nagrywa także audiobooki z kryminałami Agaty Christie i podłożył głosy do wielu gier komputerowych. Wielką popularność przyniosła mu rola ordynatora Wójtowicza w serialu TVN „Szpital”. Lubi święty spokój, czyste jeziora i rzeki oraz lasy bez turystów.