Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

 

W ramach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie działają następujące zespoły, grupy i koła zainteresowań :

 

 

 

Miejska Orkiestra Dęta "Andropol"

 

Kapelmistrz: Łukasz Zaborowski,  Kontakt: 696 211 707

 

and2

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów"

 

Opiekun zespołu: Grażyna Karcz 
Kontakt: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Tel./fax 033 875 39 45
 Tel. 033 875 26 28

forma logo

Teatr Ruchu "Forma"

 

Instruktor : Aneta Stuglik. Teatr działa w WDK Inwałd. Obecnie w jego skład wchodzi 21 dziewcząt w wieku 6-18 lat

andrusiki logo

Kapela "Andrusiki"

 

Skład : Alina Rzadek - śpiew, Marian Hutniczak - akordeon, Jan Marion - gitara wokal, Ryszard Marion - klarnet, wokal, Tadeusz Kręcioch - gitara basowa i wokal

misericordias logo

Chór "Misericordias Domini"

 

Amatorski chór mieszany czterogłosowy powstał w 1994 r. Swoimi występami uświetnił już wiele uroczystości. Chór zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach i przeglądach. Dyrygentem chóru jest Tadeusz Prystacki

grupajaka

Grupa teatralna JAKA

 

Powstała w 2008 roku w Domu Kultury w Targanicach w pomieszczeniach „starego magla”, a obecnie w jej skład wchodzą: Aldona Zawada, Karolina Buda, Kinga Rusinek, Justyna Gajczak i Anna Kolber.

GRUPY I ZESPOŁY ARTYSTYCZNE DZIAŁAJĄCE W PLACÓWKACH WIEJSKICH CKIW W ANDRYCHOWIE

„APLAUZ” - grupa tańca nowoczesnego działająca od 2010 roku w Świetlicy w Sułkowicach – Bolęcinie. Zespół ma wiele sukcesów w konkursach i turniejach tanecznych. W marcu tego roku zdobył I miejsce w Festiwalu  Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze oraz nagrodę „Kokon” – nominację do Festiwalu „Talenty Małopolski 2014” w Dobczycach. Instruktorami  grupy są: Natalia Widlarz i Barbara Wnęk. Zapraszamy młodzież zainteresowaną tańcem nowoczesnym do zespołu.

„KLUBOWA  DRUŻYNA” -  najmłodsza grupa tańca nowoczesnego działająca w Świetlicy w Rzykach, gdzie dzieci  pod kierunkiem instruktorów: Natalii Widlarz i Barbary Wnęk, zgłębiają tajniki tańca. Zespół zaprezentował się w tym roku podczas Przeglądu „KOKON – wylęgarnia artystyczna” w Wadowicach. Każdy może dołączyć do grupy, gdzie zapewniamy możliwość zdobywania umiejętności tanecznych i dobrą zabawę.

„BSC KIDS” - młodsza  grupa tańca nowoczesnego działająca w Świetlicy w Rzykach. W tym roku zespół zdobył II miejsce w Festiwalu  Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze oraz zaprezentował się podczas Przeglądu „KOKON – wylęgarnia artystyczna” w Wadowicach oraz w ramach  Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” w Chrzanowie. Instruktorami  grupy są: Natalia Widlarz i Barbara Wnęk. Grupa czeka na kolejnych uczestników lubiących ruch i taniec.

„FUZJA CREW” - grupa tańca nowoczesnego działająca od kilku lat w Świetlicy Rzykach, istniejąca kiedyś pod nazwą  „Radagama”. Zespół ma wiele sukcesów w konkursach i turniejach tanecznych. W marcu tego roku zdobył I miejsce w Festiwalu  Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze, zaprezentował się podczas Przeglądu „KOKON – wylęgarnia artystyczna” w Wadowicach oraz w ramach  Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” w Chrzanowie. Instruktorami  grupy są: Natalia Widlarz i Barbara Wnęk. Zapraszamy młodzież zainteresowaną tańcem nowoczesnym do udziału w zespole.

„MADANCE” - młodsza grupa tańca nowoczesnego działająca w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie od października 2013 roku. Zespół zaprezentował się w marcu 2014 roku w czasie  Przeglądu Zespołów Artystycznych „KOKON – wylęgarnia artystyczna”  w Wadowicach. Grupa ćwiczy  pod kierunkiem instruktorów tańca: Natalii Widlarz i Barbary Wnęk. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, lubiących ruch i taniec.

„STREFA CREW” – młodzieżowa grupa tańca nowoczesnego działająca w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie. Zespół  ma wiele sukcesów i nagród  zdobytych w licznych  konkursach i turniejach tanecznych. W marcu tego roku zespół zajął  I miejsce w Festiwalu  Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze oraz nagrodę „Kokon” – nominację do Festiwalu „Talenty Małopolski 2014” w Dobczycach.   Instruktorami  grupy są: Natalia Widlarz i Konrad Nogala. Grupa ciągle zaprasza do swoich szeregów nowych, energicznych tancerzy.

„LANSS” -  grupa tańca nowoczesnego działająca od października 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach. W tym roku zespół zaprezentował się podczas Przeglądu „KOKON – wylęgarnia artystyczna” w Wadowicach a członkowie zespołu zdobyli  I nagrodę i wyróżnienie w konkursie indywidualnym  w czasie Festiwalu Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Instruktorami  grupy są: Natalia Widlarz i Barbara Wnęk. Grupa zaprasza wszystkie dzieci lubiące ruch i taniec

 „KOLOR” – dziecięca grupa recytatorsko - teatralna działająca od 2007 roku w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach. Spektakle w jej wykonaniu to: „Królewna i Herbatnik czyli opowieść o przewrotności kobiet” „Czary Mary z przymrużeniem oka”, „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie Radio” oraz „Jak Zabłocki wyszedł na mydle”. Do sukcesów tej grupy należą m. in. zdobycie I miejsca w VI gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych , nagroda aktorska  w VIII PPZA w Wadowicach, liczne nagrody w konkursach recytatorskich m.in. Turniejach Jednego Wiersza, Konkursie „Szelki”, Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, Konkursie Talentów WOW! Instruktorem grupy jest p. Kinga Piesko. Zespół jest ciągle otwarty na przyjęcie nowych uczestników.  

„TAKIE TAM” – grupa teatralna działająca w Wiejskim Domu Kultury w Sułkowicach – Łęgu. Jest to młody zespół, działający od października 2013 roku, ale z humoreską pt. „Dylemat Matrymonialny” wystąpił w tym roku w Przeglądzie  „KOKON – wylęgarnia artystyczna” w Wadowicach oraz na Festiwalu Teatralnym „Wiosna w Teatrze”, gdzie zdobył wyróżnienie w kategorii teatrzyków dziecięcych. Instruktorem grupy jest p. Maja Sikorska. Zespół zaprasza kolejnych chętnych do zabawy w teatr.